10

05.2021

16:47

Eestlased välismaal: Jürgens tõusis oma liiga suurimaks väravakütiks

Möödunud nädalal näitasid eestlased oma oskuseid Euroopa jalgpalliväljakutel. Kui mitmete A-koondislaste tulemused olid kahetisi tundeid tekitavad, siis täna oma 18. sünnipäeva tähistav Oliver Jürgens tõusis Itaalias noorteliiga suurimaks väravakütiks.

Milano Interi U18 võistkond alistas AS Roma eakaaslased 3:2, kui Jürgens lõi meeskonna võiduvärava 83. minutil. Jürgensil on sel hooajal U18 tiimi eest ette näidata üheksa tabamust ning sama saavutusega on hakkama saanud Sassuolo värve esindav Vincenzo Ferrara. Inter on ka U18 liiga tabeliliider.

Sloveenia kõrgliigas on veider nädal selja taga Mattias Käiti ja Domžale jaoks. Kui nädala keskel alistati liider Ljubljana Olimpija 2:0, siis viimati jäädi nädalavahetusel võõrsil 1:2 alla Goricale, kes asub viimasel kohal. Käit sai mõlemas mängus kirja 90 minutit. Liigatabelis on Domžale neljas.

Joonas Tamm mängis 83 minutit, kui Desna jäi Ukraina kõrgliiga viimases voorus lausa 1:4 alla Mariupolile, kes lõpetas meistrivõistlused 11. kohaga. Avapoolaja järel juhtis Desna mängu 1:0. Desna jaoks lõppes hooaeg kuuenda kohaga. Võidu korral oleks hooaeg lõppenud viienda kohaga, mis tähendanuks tulevaks hooajaks kohta Euroopa liigas.

Helsingborg pidas Rootsi esiliigas oma hooaja viienda kohtumise ja tegi väravateta viigi Bragega. Vladislav Kreida sai kirja täismängu. Helsingborg pole liigas kaotanud ühtki mängu, kuid kahe võidu kõrvale on kogunenud kolm viiki. Tabelis asub meeskond hetkel teisel kohal.

Taldõkorgani Žetõsu kaotas Kasahstani meistrivõistlustel 1:5 Aktobele. Žetõsu mängija Artjom Dmitrijev eksis kohtumise alguses 0:0 seisul penaltil, kuid järgnenud võimaluse suutis tema meeskonnakaaslane edukalt kasutada. Penaltile eelnenud vea tõttu mängis Aktobe lõviosa mängust kümnekesi, sama saatus tabas Žetõsut 29. minutil. Liigatabelis on Dmitrijevi tööandja viimasel kohal.

Pildil Oliver Jürgens 2018. aastal U16 koondise mängus Poola vastu. See on seni jäänud Jürgensi jaoks ainsaks ametlikuks rahvusvaheliseks kohtumiseks noortekoondise särgis.