25

01.2022

13:05

Eestlased välismaal: Käit ja Hein said uue koduklubi

Möödunud nädal tõi põnevaid uudiseid üleminekuturult, kui Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit ja väravavaht Karl Jakob Hein lõid käed uute koduklubidega. Mitmed koondislased pidasid ka treeningkohtumisi.

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit sõlmis 2,5-aastase lepingu Rumeenia kõrgliigaklubi FC Rapid Bucureștiga. Noormängijana FC Levadia ridadesse kuulunud poolkaitsja on karjääri jooksul mänginud Inglismaal, Šotimaal ja Sloveenias ning viimati Norra kõrgliigaklubis FK Bodø/Glimt. Rapid asub Rumeenia kõrgliigas hetkel seitsmendal kohal. 39-kordne internatsionaal tegi uue koduklubi ridades ka juba debüüdi, kui 23-aastane mängumees vahetati 69. minutil väljakule liigamängus Uiversitatea Craiova vastu, mis kaotati 5. minuti väravast 0:1.

Käimasoleva hooaja lõpuni sai endale uue klubi ka Eesti koondise puurilukk Karl Jakob Hein, kes liitus laenulepingu alusel Inglismaa esiliigaklubi Readinguga. Klubi asub Inglismaa esiliigas 21. kohal ning pääseks hetkel viimasena liigast väljalangemisest. Reading mängib oma järgmise kohtumise sel laupäeval, kui vastamisi minnakse Queen's Park Rangersiga. Enne esiliigaklubisse siirdumist kuulus 19-aastane Hein Arsenali esindusmeeskonna koosseisu Inglismaa liigakarika poolfinaalis ning jälgis pingilt 0:2 kaotusmängu Liverpooli vastu.

Mitmete Eesti koondise mängijate klubid pidasid möödunud nädalal treeningkohtumisi. Keskkaitsja Karol Mets tegi FC Zürichi ridades täismängu, kui esiliigaklubi Wil alistati 1:0. Šveitsi kõrgliiga naaseb talvepausilt sel nädalavahetusel ning liidripositsioonil asuv Metsa koduklubi läheb laupäeval, 29. jaanuaril vastamisi liiga viienda Servette'iga. Rauno Sappinen kuulus põhikoosseisu Gliwice Piasti treeningmängus Serbia klubi Radnički Nišiga, kellega lepiti 1:1 viiki. Ründaja tegi kaasa avapoolaja, vaheajapausil vahetati välja kogu koosseis. Sama seisuga lõppes ka Vladislav Kreida klubi NK Veres Rivne aasta esimene kontrollmäng Tšehhi kõrgliigaklubi FC Hradec Kralovega, kus Eesti koondise poolkaitsja mängis esimese kolmveerandtunni. Poola esiliigaklubi Podbeskidzie Bielsko-Biała ridades mängis esimese treeningkohtumise koondise väravavaht Matvei Igonen, kelle võistkonnal tuli Slovakkia kõrgliigaklubi MFK Ružomberokilt vastu võtta napp 1:2 kaotus. Igonen tegi kaasa teise kolmveerandtunni ning näitas selle aja jooksul mitmeid oskuslikke tõrjeid.

Eesti koondise poolkaitsja Vlasiy Sinyavskiy Tšehhi kõrgliigas palliv koduklubi MFK Karviná sai talvisel Tipsport liiga turniiril kirja teise võidu, kui SK Proštejov alistati penaltist 1:0. Sinyavskiy sekkus mängu 36. minutil. Karviná jaoks jätkub liiga 5. veebruaril, ent enne peetakse veel kaks treeningmängu: täna, 25. jaanuaril võetakse mõõtu Serbia klubi FK Spartak Suboticaga ning laupäeval minnakse vastamisi Vladislav Kreida koduklubi NK Veres Rivnega.

Georgi Tunjov kuulus põhikoosseisu Serie C-s mängiva koduklubi Carrarese Calcio aasta esimeses liigamängus, kui Grossetoga lepiti väravateta viiki.  20-aastane Eesti pallur vahetati välja 54. minutil. Carrarese asub liigatabelis 21 kohtumise järel 9. kohal ning järgmine kohtumine ootab meeskonda ees sel pühapäeval, 30. jaanuaril, kui vastamisi minnakse 15. real asuva Fermanaga.

Renate-Ly Mehevets ja Charleroi Sporting naasid kuu aja pikkuselt talvepausilt suure kaotusega, kui Belgia kõrgliiga kolmandale Club Bruggele jäädi 22. jaanuaril alla 0:8. Mehevets sekkus mängu 60. minutil. Liiga kaheksas Charleroi Sporting mängib järgmise kohtumise sel reedel, 28. jaanuaril, kui vastamisi minnakse kahe rea võrra kõrgemal asuva KAA Gentiga.

28-aastane eestlasest ründaja Kevin Rääbis naasis Saksamaa tugevuselt viiendas liigas võistlevasse SV Donaustaufi, kellega liitus 2020. aasta suvel. Mullu suvel kuulus ta Neutraublingu Wackeri ridadesse. Enne Saksamaale siirdumist on Rääbis esindanud Tartu JK Tammekat ja JK Tallinna Kalevit.