17

04.2017

11:45

Eestlased välismaal: Kallaste aitas Korona väravasööduga võiduni

Möödunud nädalal käisid Euroopa väljakutel oma oskuseid näitamas mitmed Eesti koondislased. Mänguaega teenis taas Ken Kallaste (pildil), kes kasutas oma võimaluse ära ja aitas väravasööduga Kielce Korona nädala alguses Poolas tähtsa võiduni.

Kallaste andis resultatiivse söödu kohtumise ainsale väravale 84. minutil Chorzówi Ruchi vastu, mille lõi Nabil Aankour. Vooru lõpetanud matši võit tähendas Koronale tähtsaid punkte, mis kergitasid Kallaste tööandja tabelis kuuendaks. Täna toimub Poolas neli mängu, mille seas sõidab Korona külla Varssavi Legiale, kes on tabelis Konstantin Vassiljevi meeskonna Bialystoki Jagiellonia järel teine. Viimati viigistas Jagiellonia vigastatud Vassiljevita mängides 0:0 Krakówi Cracoviaga.

Soome kõrgliigas eestlased möödunud nädalal ühtki võitu ei teeninud. Viigipunkti said kirja Andreas Vaikla ja Mariehamn, kes mängisid laupäeval 1:1 viiki Helsingi JK-ga (HJK). Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK (SJK) kaotasid nädala keskel 1:2 Tampere Ilvesele ning Ats Purje ja Kuopio Palloseura (KuPS) jäid nädala alguses 0:2 alla HJK-le. Täna võõrustab KuPS Turu Interit ning Marko Meeritsa ja Markus Jürgensoni leivaisa Vaasa Palloseura sõidab külla Rovaniemi Palloseurale. Marek Kaljumäe ja Kemi tulevad taas väljakule laupäeval, kui võõrustatakse SJK-d.

Norra meistrivõistlustel tegi Nikita Baranov läinud nädala alguses Kristiansundi 1:0 võidumängus Bergeni Branni üle kaasa terve kohtumise. Neljanda vooru kohtumised toimuvad täna õhtul, kui Kristiansund kohtub võõrsil Sandefjordiga, Karol Mets ja Stavangeri Viking võõrustavad Rosenborgi, Enar Jääger ja Vålerenga mängivad võõral väljakul Moldega ning Taijo Teniste ja Sogndal kohtuvad koduväljakul Strømsgodset. Seni pole eestlaste klubidel hooaja algus kõige paremini läinud – Vålerengal, Sogndalil ja Kristiansundil on kirjas kolm punkti, Viking on seni kõik kohtumised kaotanud.

Valgevene meistrivõistlustel viigistas Artur Pika koduklubi Barõssavi BATE võõral väljakul 1:1 Bresti DInamoga. Pikk jälgis kohtumist varumeestepingilt. Sergei Mošnikov ja Minsk jäid 0:1 alla Saligorski Šahtjorile, kui koondise poolkaitsja kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 57 minutit. Kolme vooruga on BATE-l kirjas viis punkti, Minskil üks punkt.

Šotimaal kaotasid Henrik Ojamaa ja Dundee 0:2 Hamilton Academicalile ning Henri Anier ja Inverness jäid 2:4 alla Motherwellile. Ojamaa pääses Dundee ridades väljakule kohtumise 70. minutil, Anier teenis mänguaega veidi vähem ja sai vahetusest sekkununa kirja 16 minutit. Sellega lõppes meistrivõistluste põhiturniir ning tabel jagatakse kohtade välja mängimiseks pooleks. Liiga esimeses faasis teenis Dundee 33-st mängust 30 ning Inverness 25 punkti, mis olid 12 meeskonna konkurentsis liiga halvimad näitajad. Hooaeg jätkub nii Dundee kui ka Invernessi jaoks aprilli viimasel nädalavahetusel.

Austria esiliigas kaotas Ilja Antonovi koduklubi SV Horn lisaminutil löödud väravast 0:1 Lieferingile. Antonov tegi kaasa kogu kohtumise. Liigatabelis langes Horn eelviimaseks. Sergei Zenjov ja Gabala kaotasid Aserbaidžaani meistrivõistlustel 0:2 Kapazile. Tabelis teisel kohal oleval Gabalal kadus seega võimalus hooaja lõpuks meistriks tulla. Siim Luts ja Bohemians 1905 viigistasid Tšehhi kõrgliigas 1:1 Mlada Boleslaviga ning on tabelis 13. kohal.

Inglismaal alistas Liverpool nädalavahetusel 1:0 West Bromwich Albioni, kuid Ragnar Klavan kaasa ei teinud. Liverpool on tabelis kolmas, mängu vähem pidanud Manchester City jääb neist maha kahe punktiga. Möödunud nädala alguses kaotas Fulhami U23 meeskond 1:3 Newcastle Unitedi eakaaslastele, Mattias Käit meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Läti kõrgliigas pääses kümneks minutiks väljakule Kevin Kauber, kuid tema koduklubi Jelgava jäi 1:2 alla Jurmala Spartaksile. Mänguajata jäi möödunud nädalal Frank Liivak, kui Sarajevo tegi Bosnia ja Hertsegoviina meistrivõistlustel väravavateta viigi Željezničariga. Sander Puri ei saa vigastuse tõttu jätkuvalt aidata Waterfordi, kes alistas Iirimaa esiliigas 2:1 Athlone Towni ning on kaheksa vooru järel tabeliliider. Mänguaega ei teeninud Tarmo Kink, kui tema koduklubi Mezőkövesd-Zsóry 1:1 Videotoniga viigistas. Tabelis on Mezőkövesd-Zsóry 12 meeskonna konkurentsis kaheksas.