04.2017

13:12

Eestlased välismaal: Klavan aitas Liverpooli viigi ja võiduni

Möödunud nädalal käisid Euroopa väljakutel oma oskuseid näitamas mitmed Eesti koondislased. Ragnar Klavan kuulus kahes liigamängus Liverpooli algkoosseisu, kui tema meeskond kokku neli punkti teenis.

Esmalt viigistas Liverpool nädala keskel 2:2 Bournemouthiga ning nädalavahetusel tuldi välja kaotusseisust, kui alistati Stoke City 2:1. Tabelis on Liverpool kolmas, kuid mängu vähem pidanud Manchester City on kahe, kaks mängu vähem pidanud Manchester United kuue ning kolm mängu vähem pidanud Londoni Arsenal on üheksa punkti kaugusel.

Sama punktisaldoga lõppes nädal Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK jaoks, kes viigistasid nädala keskel 1:1 Lahtiga ning alistasid nädalavahetusel võõrsil 3:1 Vaasa Palloseura (VPS). See oli aga Marko Meeritsa, Markus Jürgensoni ja VPSi jaoks juba teiseks kaotuseks, kuna nädala keskel vannuti võõrsil Helsingi JK-le (HJK) alla 0:5. Hooaeg algas võidukalt Andreas Vaikla ja Mariehamni jaoks, kes olid 5:2 paremad Jyväskylä JK-st ning Marek Kaljumäe ja Kemi PS tegid kodus väravateta viigi Helsingi IFK-ga. Ats Purje ja Kuopio Palluseura teevad kõrgliigaga algust täna õhtul, kui kohtutakse võõrsil HJK-ga.

Aserbaidžaanil kõrgliigas lõppes liidrite lahing väravateta viigiga, kui Sergei Zenjov tegi Gabala ridades mängus Qarabagi vastu kogu kohtumise. Liigatabelis on Qarabagi edu Gabala ees kolm vooru enne meistrivõistluste lõppu neli punkti.

Tšehhis käis Siim Luts Bohemians 1905 särgis läinud nädalal väljakul kahel korral. Teisipäeval peetud karikavõistluste veerandfinaalis jäädi penaltiseerias alla Mlada Boleslavile. Luts sekkus mängu vahetusest lisaaja seitsmendal minutil. Nädalavahetusel lõppes aga Bohemiansi pikk võiduta seeria, kui Luts kuulus algkoosseisu ja alistati 1:0 Jihlava Vysočina. Luts andis võiduväravale, mille lõi endine Premium liiga suurim väravakütt Evgeny Kabaev, resultatiivse söödu. Liigatabelis tõusis Bohemians 11. kohale.

Valgevenes kaotas Barõssavi BATE karikavõistluse poolfinaali avavaatuses võõrsil Bresti Dinamole 0:2. Nädalavahetus osutus aga BATE-le edukaks, kui alistati 1:0 Minsk. Vigastuspausilt naasis BATE vasakkaitsja Artur Pikk, kes sekkus mängu vahetusest lisaminutitel. Mänguaega teenis ka Minski poolkaitsja Sergei Mošnikov, kes tuli väljakule kohtumise 75. minutil. Kahe vooru järel on BATE-l tabelis neli punkti, Minskil on ette näidata viigipunkt avavoorust.

Poola kõrgliigas sai Konstantin Vassiljevita mängiv Bialystoki Jagiellonia võõrsil 4:3 jagu Lubini Zaglebiest ning jätkab ühepunktilise eduga Varssavi Legia ees tabeliliidrina. Ken Kallaste meeskond Kielce Korona võõrustab täna õhtul Chorzowi Ruchi. Korona on hetkel tabelis kümnes, kuid kuuendal kohal asuvast Plocki Wislast lahutab neid vaid kolm punkti.

Norra kõrgliigas käisid Karol Metsa ja Enar Jäägeri tööandjad, Stavangeri Viking ja Vålerenga, möödunud nädalal väljakul lausa kolmel korral. Meeskondade omavaheline kohtumine lõppes läinud esmaspäeval Vålerenga 1:0 võiduga, kuid rohkem punkte järgmisest kahest mängust Vålerenga ei teeninud, kui jäädi alla Haugesundile 3:4 ja Sandefjordile 1:2. Mets ja Viking pole suutnud veel punktiarvet avada, kuna nädala keskel vannuti 1:2 alla Tromsøle ja nädalavahetusel 0:3 Sarpsborg 08-le. Taijo Teniste ja Sogndal alistasid nädala keskel 4:1 Stabæki, kuid jäid nädalavahetusel 0:3 alla Tromsøle. Nikita Baranov ja Kristiansund kaotasid nädala keskel 0:2 Oddile, täna õhtul võõrustatakse Bergeni Branni.

Šotimaal kaotasid möödunud nädalal kaks mängu nii Inverness kui ka Dundee. Henri Anier ja Inverness jäid esmalt 0:1 alla Aberdeenile, kui koondise ründaja kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 68 minutit. Seejärel kaotas Inverness 0:3 St. Johnstone’ile, kui eestlane mänguaega ei teeninud. Henrik Ojamaa kuulus kahel korral Dundee algkoosseisu, kui tema meeskond kaotas nädala keskel Ross Countyle 1:2 ning nädalavahetusel 0:1 Heartsile. Ojamaa mängis kohtumistes vastavalt 61 ja 59 minutit. Dundee on liigatabelis 12 meeskonna konkurentsis 30 punktiga üheksas, Inverness 25 punktiga viimane.

Austria esiliigas kaotasid Ilja Antonov ja Horn 1:2 Linzile, kes on liiga liider 15-punktilise edumaaga lähima jälitaja ees. SV Horn on tabelis üheksas. Ungari meistrivõistlusel jäid 22 minutit mänginud Tarmo Kink ja Mezőkövesd-Zsóry 0:2 alla Budapesti MTK-le. Bosnia ja Hertsegoviinas jäi mänguajata Frank Liivak, kui Sarajevo tegi 0:0 viigi Zrinjskiga. Kevin Kauber ja Jelgava jäid Läti karikavõistluste veerandfinaalis 0:1 alla Jurmala Spartaksile.