09

04.2018

12:23

Eestlased välismaal: Klavan aitas Liverpoolil puuri puhtana hoida

Läinud nädal oli edukas Ragnar Klavani koduklubi Liverpooli jaoks, kes sai suure võidu kirja Meistrite liigas. Koondise kapten teenis mänguaega nädalavahetusel, kui tema meeskond hoidis Premier League’is linnarivaali vastu puuri puhtana.

Liverpooli jaoks algas nädal suurepäraselt, kui kolmapäeval alistati Meistrite liiga veerandfinaali avakohtumises Manchester City lausa 3:0! Laupäeval kohtuti liigas võõrsil Evertoniga, kui matš lõppes väravateta viigiga. Vasakkaitsjana tegutsenud Klavan tegi kaasa kogu kohtumise. Liigatabelis on Liverpool 67 punktiga kolmas, sama punktisummaga on Tottenham neljas. Manchester United on teisena neist neli punkti eespool, kuid tabeli viiendat, Londoni Chelseat, lahutab esinelikust juba kümme punkti.

Nädalavahetusel tehti algust Soome kõrgliigaga. Lahti alustas hooaega 3:2 võiduga Turu Palloseura üle, kui skoori tegid mõlemad Lahti Eesti koondislased! Artjom Dmitrijev viis meeskonna 48. minutil juhtima ning Henri Anier suurendas Lahti eduseisu 88. minutil juba kolmeväravaliseks. TPS suutis mängu viimastel minutitel neile kaks väravat tagasi lüüa.

Marek Kaljumäe mängis 90 minutit ja aitas oma koduklubil 1:0 alistada Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK. Maksim Lipin (Kemi) väljakule ei pääsenud. Ats Purje kuulus Kuopio Palloseura algkoosseisu ja mängis 66 minutit, kui KuPS viigistas kodus 1:1 Espoo Honkaga. Mänguajata jäid Marko Meerits ja Hindrek Ojamaa, kelle meeskond Vaasa Palloseura alustas aastat 2:0 võiduga Turu Interi üle.

Hollandi kõrgliigas aitas Karol Mets võidule NAC Breda, kes alistas Angeliño 35. minuti väravast 1:0 Vitesse. Metsa koduklubi on 18 meeskonna konkurentsis 30 punktiga 15. kohal, sama palju punkte on teeninud 13. ja 14. kohal asetsevad Groningen ja Willem II. Väljalangemistsoonist (16. ja 17. mängivad üleminekumänge) lahutab NAC Bredat neli punkti. Šotimaa kõrgliigas pääses väljakule Mattias Käit, kui Ross County võõrustas kodus Hiberniani. Ross County asus küll mängu 28. minutil Billy McKay tabamusest juhtima, kuid Hibernian suutis kohtumise lõpus teisel lisaminutil mänguseisu viigistada. Käit pääses väljakule vahetusest 61. minutil.

Poola kõrgliigas peeti põhiturniiri viimane voor, kui Eesti koondislastest käis väljakul Sergei Zenjov. Krakówi Cracovia viigistas kodus 2:2 Lubini Zagłębiega, kui Zenjov kuulus Krakowi algkoosseisu, kuid vahetati välja 0:1 kaotusseisus 56. minutil. Konstantin Vassiljevi koduklubi Gliwice Piast tegi kodus 1:1 viigi Niecieczaga, sama tulemuse sai võõrsilt kirja Ken Kallaste leivaisa Kielce Korona, kes kohtus Wrocławi Śląskiga. Põhiturniiri järel jaotati liiga kaheks – esimese kaheksa sekka jõudis koondislaste klubidest vaid Korona. Alumises grupis, kus kaheksast kaks langevad tulevaks hooajaks esiliigasse, pidid kohaga leppima nii Piast kui ka Cracovia.

Aste madalamal, Poola esiliigas, sai 84 minutit kirja Sergei Mošnikov, kelle uus koduklubi Łęczna Górnik tegi võõral väljakul väravateta viigi Podbeskidziega. Tabelis on Górnik 18 meeskonna seas 16. kohal. Slovakkia meistrivõistlustel jäi Ružomberok kodus 1:2 alla Žilinale. Avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga, kuid külaliste võiduvärav sündis teise poolaja lõpus teisel lisaminutil. Artur Pikk tegi kaasa kogu kohtumise. Ružomberok mängib tabeli ülemises pooles ning on kindlustanud koha esimese kuue seas, hetkel lahutab neid viiendast kohast kolm punkti.

Norra kõrgliigas said möödunud nädalal neli punkti kirja nii Sarpsborg 08 kui ka Bergeni Brann. Joonas Tamm ja Sarpsborg 08 alistasid möödunud esmaspäeval jätkuvalt Enar Jäägerita mängiva Vålerenga 3:0. Eile mängis Tamm taaskord 90 minutit, kui võõrsil viigistati 1:1 Haugesundiga. Vägeva võidu said Taijo Teniste ja Bergeni Brann, kes alistasid eile Kristiansundi kaheksanda lisaminuti väravast 1:0. Võiduväravale andis täpse tsenderduse just Teniste. Lisaks Tenistele mängis selles kohtumises 90 minutit ka Kristiansundi poolkaitsja Brent Lepistu (Andreas Vaikla vaatas kohtumist varumeestepingil, Nikita Baranov koosseisu ei kuulunud). Brann oli nädala alguses teinud võõrsil 1:1 viigi Strømsgodsetiga, Kristiansund alistas möödunud esmaspäeval 2:1 Lillestrømi, kelle väravasuul seisis Matvei Igonen. Täna õhtul võõrustab Lillestrøm Kristiansandi Starti.

Sloveenia kõrgliigas lõi värava Krško kaitsja Aleksandr Kulinitš, kes oli täpne nädala keskel 2:0 võidumängus Triglavi vastu. Nädalavahetusel jäädi kodus 0:1 alla Ljubljana Olimpijale. Ilja Antonovi koduklubi kaotas nädala keskel kodus 1:4 Domžalele, kuid suutis nädalavahetusel 4:2 alistada Aluminij. Antonov esimeses kohtumises mänguaega ei teeninud, kuid pääses võidumängus väljakule 69. minutil, kui kõik väravad olid juba löödud. Liigatabelis on Rudar neljas ning Krško kümne meeskonna konkurentsis seitsmes.

Taani esiliigas alistasid Karl Mööl ja HB Køge võõrsil 1:0 Hannes Anieri koduklubi Thistedi. Mööl andis 76. minutil löödud tabamusele väravasöödu ja aitas meeskonnal tabelis Thistedist mööduda. HB Køge sai möödunud nädalal tabelisse lausa seitse punkti – esmaspäeval viigistati Vejlega 1:1 (Möölilt väravasööt), neljapäeval alistati võõrsil Fredericia 1:0. 12 meeskonnaga liigas on HB Køge viiendal kohal, Thisted on punkti kaugusel kuues.

Tšehhi kõrgliigas ei kuulunud Siim Luts oma meeskonna koosseisu, kui Bohemians 1905 alistas 5:2 tabeliliidri Plzeňi Viktoria. Bohemians 1905 on tabelis seitsmendal kohal. Aste madalamal sai Mikk Reintam Třineci särgis kirja täismängu, kui kodus tehti 1:1 viik Ústí nad Labemiga. Iirimaa kõrgliigas pääses kohtumise lõpus väljakule Sander Puri, kui tema koduklubi Waterford oli 2:1 üle Cork Cityst.

Horvaatia esiliigas sai kuus punkti juurde Henrik Ojamaa koduklubi Gorica, kes alistas esmalt kodus Hrvatski Dragovoljaci ja seejärel võõrsil 2:1 Kustošija, kui Ojamaa sai kirja väravasöödu. Albert Prosa väljakul ei käinud, kui Valletta alistas 3:0 Hamrun Spartans ja tõusis Malta kõrgliigas esimesele kohale.