03

02.2020

17:09

Eestlased välismaal: Klavan ja Cagliari jäid napilt võidupunktidest ilma

Lõppenud nädalavahetusel teenis Ragnar Klavani koduklubi Cagliari kolmandat vooru järjest viigipunkti, kui mängiti kodus 2:2 viiki Parmaga. Võidupunktidest jäi Cagliari ilma neljandal lisaminutil.

João Pedro viis Cagliari 1:0 juhtima, kuid Juraj Kucka suutis 42. minutil mänguseisu viigistada. Giovanni Simeone taastas 53. minutil Cagliari eduseisu, kuid võidupunktid libisesid käest neljandal lisaminutil, kui külaliste viigivärava lõi taanlane Andreas Cornelius. Klavan tegi kaasa kogu kohtumise.

Liigatabelis on Cagliari 32 punktiga kuues, sama punktisummaga hoiab Parma seitsmendat ja A.C. Milan kaheksandat kohta. Viimasel tabelireal on Georgi Tunjovi koduklubi SPAL, kes jäi viimati 1:5 alla Laziole. Tunjov jälgis matši varumeestepingilt.

Karl Jakob Hein sai kirja täismängu Londoni Arsenali U23 ridades, kui tema meeskond jäi 0:3 alla Liverpoolile. Arsenal on teeninud 25 punkti ja asub liigatabelis neljandal kohal. Londoni klubi lähimaks jälitajaks on just Liverpool, kes jääb kahe punkti kaugusele.

Ats Purje tegi kaasa kogu kohtumise, kui Kuopio Palloseura alistas Soome karikavõistlustel 1:0 Lahti. Võidu sai kirja ka Argo Arbeiteri ja Indrek Zelinski meeskond KTP, kes oli 2:1 üle EIF-ist. Hindrek Ojamaa arvele jäi 66 minutit.

Joonas Tamm ja Tšernigivi Desna (Ukraina) tegid möödunud nädalal treeningmängudes kaks viiki. Esmalt mängiti 1:1 viiki Hartbergiga (Austria) ja seejärel tehti eile, kui Tamm tähistas oma 28. sünnipäeva, väravateta viik FK Sarajevoga (Bosnia ja Hertsegoviina). Tamm mängis mõlemas kohtumises esimese poolaja, kui mõlemal juhul hoiti oma puur puhtana.

Rootsi esiliigaklubi Sundsvalli GIF alistas treeningmängus Karol Metsa tööandja Stockholmi AIK 1:0. Mets sai kirja 75 minutit. Hooaja ettevalmistusega tegi algust Taijo Teniste koduklubi Bergeni Brann (Norra), kes alistas eestlase abiga 1:0 Taani klubi Horsensi. Teniste tegi kaasa teise poolaja. Sama palju mänguaega teenis ka Matvei Igonen, kui Lillestrøm võitis Norra klubide heitluses Tromsøt 2:0.

Treeningmänge pidasid nädalavahetusel ka Poola klubid, kui Eesti koondislaste klubid pidid tunnistama vastaste paremust. Henrik Ojamaa ja Artur Pika klubi Legnica Miedz vandus 0:2 alla Odrale ning Ken Kallaste ja GSK Tychy 0:1 Podbeskidziele. Kõik kolm teenisid mänguaega 45 minuti jagu. Nädala alguses oli Kallaste samuti käinud välja ühel poolajal, kui tema meeskond tegi 1:1 viigi Belchatowiga. Ilja Antonov sai samuti kirja 45 minutit, kui Ararat-Armenia alistas 3:1 Universitatea Cluj (Rumeenia) võistkonna.

Möödunud nädalal selgus, et ründaja Henri Anier sõlmis lepingu Hollandi esiliigas palliva Go Ahead Eagles meeskonnaga. Välisklubi leidis ka mullu Premium liigas JK Tallinna Kalevit esindanud Kevin Rääbis, kes sõlmis lepingu Saksamaal tugevuselt viiendas liigas palliva SV Donaustaufiga. Läinud nädal tõi kaasa ka uudise, et Šotimaa klubi St. Johnstone’i ja Madis Vihmanni teed läksid lahku.