03

12.2018

16:44

Eestlased välismaal: Klavan naasis vigastuspausilt, Ojamaa näitas klassi

Läinud nädalal käisid Euroopas oma oskuseid näitamas Eesti koondise mängijad. Vigastuspausilt naasis Ragnar Klavan, kes sai Itaalia kõrgliigas kirja 90 minutit. Vägeva esituse tegi Henrik Ojamaa, kes oli resultatiivne Poola kõrgliigas.

Ragnar Klavan aitas eile võõrsil toimunud kohtumises Cagliari 1:1 viigini Frosinone vastu. Cagliari jäi võõral väljakul 14. minutil kaotusseisu, kuid Diego Farias päästis 77. minutil külalistele viigipunkti. Klavani meeskond pidi viimased minutit mängima vähemuses, kui 85. minutil teenis teise kollase kaardi Nicolò Barella. Liigatabelis on Cagliari 13. kohal, Frosinone asub 20 meeskonna konkurentsis eelviimasel tabelireal.

Henrik Ojamaa (pildil) ja Artur Pika koduklubi Legnica Miedź alistas Poola kõrgliigas Krakówi Wisła 2:0. Ojamaa viis oma meeskonna juhtima juba teisel minutil ning 12. minutil duubeldas ta Miedźi eduseisu. Ojamaa lõi palli värava suunas, kuid pall läks võrku vastasmängijast, mistõttu on tabamus esialgu kirjas omaväravana. Ojamaa vahetati välja 79. minutil, kümme minutit hiljem pääses platsile Pikk.

Krakówi Cracovia alistas 1:0 Poznań Lechi, kui Sergei Zenjovile (Cracovia) mänguaega ei jagunud. Kielce Korona kaotas võõrsil 0:3 Varssavi Legiale, kuid Ken Kallaste Korona koosseisu ei kuulunud. Korona on tabelis kaotusest hoolimata 28 punkti neljandal kohal, kuid täna õhtul võib neist mööduda Konstantin Vassiljevi meeskond Gliwice Piast (26p), kes võõrustab Szczecini Pogońi. Cracovia on 18 punktiga 12. kohal, Miedź on kõigest kahe punkti kaugusel eelviimasel ehk 15. kohal.

Tšehhi kõrgliigas teenis mänguaega Siim Luts, kui tema koduklubi Teplice alistas Libereci Slovani. Luts pääses väljakule vahetusest 77. minutil, kuid võiduvärav löödi juba kolmandal minutil. Liigatabelis tõusis Teplice üheksandale kohale.

Hollandi kõrgliigas jälgis Karol Mets NAC Breda 2:5 kaotust Groningenile varumeestepingilt. Kolmanda järjestikuse kaotuse saanud NAC Breda on liigatabelis viimase kohal. Hollandi esiliigas on täna õhtul võistlustules Rauno Sappineni koduklubi Den Bosch, kes kohtub võõrsil Utrechti duubelmeeskonnaga.

Bulgaaria kõrgliigas sai Artjom Artjunin kirja 90 minutit, kuid tema koduklubi Etar jäi võõral väljakul 0:1 alla Tšerno morele. Rumeenia meistrivõistlustel sai Ilja Antonovi koduklubi Hermannstadt kirja kolm võidupunkti, kui alistati 2:1 Chiajna Concordia, kuid Antonov jälgis kohtumist varumeestepingilt.

Nikita Baranovi ja Sogndali jaoks lõppes hooaeg möödunud kolmapäeval, kui Norra kõrgliigas üleminekumängus jäädi 1:3 alla Aalesundile. Baranov jälgis kohtumist varumeestepingilt.

Inglismaal Arsenali U18 meeskonda esindav Karl Jakob Hein pidi oma võrgust noppima kaks palli, kui tema meeskond alistas 6:2 Fulhami eakaaslased. Oma grupis on nad 11 mängu järel 27 punktiga teisel kohal, Tottenham Hotspurist jäädakse maha kahe punktiga.