23

04.2018

19:48

Eestlased välismaal: Klavan tegi Liverpooli särgis 50. mängu

Läinud nädalal käisid Euroopa väljakutel oma oskuseid näitamas Eesti koondislased. Koondise kapten Ragnar Klavan (pildil) pidas Liverpooli eest oma 50. kohtumise, kui tema koduklubi pidi Premier League’is leppima ühe punktiga.

Liverpool kohtus võõrsil West Bromwich Albioniga ning asus Danny Ingsi neljanda ja Mohamed Salahi 72. minuti väravast matši 2:0 juhtima, kuid Jake Livermore’i ja Salomon Rondoni tabamused andsid kodumeeskonnale 2:2 viigi. Klavan tegi kaasa 90 minutit.

Albert Prosa krooniti Malta meistriks! Prosa koduklubi Valletta alistas viimases voorus 2:1 Gzira Unitedi, kui Prosa pääses vahetuses väljakule viimastel minutitel. Kuna rivaal Balzan kaotas 0:1 Hiberniansile, kuulus tiitel kolmepunktilise eduga Vallettale.

Slovakkia karikavõistlustel pääsesid finaali Artur Pikk ja Ružomberok. Poolfinaali korduskohtumises saadi kirja 0:0 viik Žilinaga, kui avakohtumisest oli Pika koduklubil käes 2:1 eduseis. Eesti koondislane tegi kaasa kogu kohtumise. 1. mail peetavas finaalis on Ružomberoki vastaseks Bratislava Slovan. Liigas sai Pikk nädalavahetusel samuti kirja täismängu, kui liidri Trnava Spartakiga tehti 0:0 viik. Tabelis on tema meeskond kuues ning allapoole tänavu enam ei langeda ei saa (liiga jaotati lõppfaasis kaheks - toim).

Norra karikavõistlustel peeti nädala keskel avaringi kohtumisi. Kristiansund oli võõrsil 4:0 üle Sunndalist. Kristiansundi eest pääses algkoosseisus väljakule Andreas Vaikla, kuid vigastuse tõttu lõppes tema kohtumine 33. minutil. Brent Lepistu tegi kaasa kogu kohtumise, Nikita Baranov koosseisu ei kuulunud. Oma meeskondade koosseisudesse ei kuulunud ka Enar Jääger ega Matvei Igonen, kui Vålerenga (Jääger) alistas 8:0 Årvolli ning Lillestrøm (Igonen) 3:0 Kløfta. Taijo Teniste vaatas varumeestepingil, kui Bergeni Brann oli võõral väljakul 6:1 parem Sandvikenist. Varumehe rollis oli ka Joonas Tamm, kui tema leivaisa Saprborg 08 alistas 9:2 Østsideni. Eino Puri sai kirja täismängu, kui Nybergsund jäi 0:1 alla Elverumile. Puri meeskonnakaaslane Andrei Sidorenkov koosseisu ei kuulunud.

Liigas jagus mänguaega liidriks tõusnud Bergeni Branni äärekaitsjale Teniste, kui Stabæk alistati 3:0. Kristiansund tegi kodus 1:1 viigi Bodø/Glimtiga, Lillestrøm jäi kodus 0:1 alla Ranheimile ja Vålerenga leppis 0:0 viiki Moldega. Tamm ja Sarpsborg 08 kohtuvad täna võõrsil Oddiga.

Soomes jäi Mihkel Aksalu mäng pooleli vigastuse tõttu, kui eestlase mäng lõppes avapoolajaga kohtumises HJK vastu, mille Seinäjoki 0:1 kaotas. Nädalavahetusel alistati Aksalu abita 2:0 Espoo Honka. Kui HJK suutis nädala keskel ühe eestlase klubi alistada, siis nädalavahetusel vannuti 1:2 alla Kuopio Palloseurale, kui Ats Purje mängis 90 minutit. Nädala keskel oli KuPS kirja saanud 0:1 kaotuse (võiduvärav 90+4) Rovaniemilt, kui Purje mängis veidi üle poole tunni. Rovaniemi ei andnud nädalavahetusel armu ka Kemile, kui nad alistati 3:0. Kemi poolkaitsja Marek Kaljumäe pääses väljakule teiseks poolajaks, Maksim Lipin jälgis mängu varumeestepingilt.

Henri Anier lõi värava, kuid sai ka punase kaardi, kui Lahti alistas 2:0 Tampere Ilvese. Anier teenis esimese kollase kaardi 17. minutil, lõi juhtvärava 25. minutil ning saadeti teise hoiatuse tõttu duši alla 43. minutil. Artjom Dmitrijev pääses väljakule 74. minutil. Vaasa Palloseura viigistas võõrsil 2:2 Mariehamniga, kui VPSi puurilukk Marko Meerits jälgis mängu varumeestepingilt ning Hindrek Ojamaa koosseisu ei kuulunud.

Tšehhi kõrgliigas sai tabeli seitsmes, Bohemians 1905, kirja 1:1 viigi Jihlava Vysočinaga. Siim Luts Bohemiansi koosseisu ei kuulunud. Aste madalamal tegi viiendaks langenud Třinec oma neljanda järjestikuse viigi, kui mängus Vítkovicega jäid väravad löömata. Mikk Reintam tegi kaasa kogu kohtumise.

Karol Mets ei kuulunud NAC Breda koosseisu, kui võõrsil kaotati 1:2 Rotterdami Spartale. 18 meeskonna konkurentsis ollakse 30 punktiga 15. kohal, kuid ohutsoon on kõigest kolme punkti kaugusel.

Poola kõrgliigas sai Konstantin Vassiljev kirja 90 minutit, kui Gliwice Piast tegi 0:0 viigi Szczecini Pogońiga. Piast on hetkel viimasel turvalisel kohal, kuid väljalangemistsoonist lahutab neid vaid kaks punkti. Tabeli alumise grupi liider Krakówi Cracovia (Sergei Zenjov) kohtub täna võõrsil Gdanski Lechiaga. Liidrigrupis on Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona kaheksa meeskonna seas kuuendal kohal. Viimati kaotati 0:3 Bialystoki Jagielloniale, kui Eesti koondise vasakkaitsja jälgis mängu varumeestepingilt.

Aste madalamal, Poola esiliigas, jäi Sergei Mošnikovi koduklubi Łęczna Górnik 0:2 alla Tychy 71-le. Mošnikov pääses vahetusest väljakule 69. minutil. 18 meeskonnaga liigas on tema meeskond eelviimasel kohal. Mänguajata jäi Rauno Sappinen, kui Beerschot (Belgia esiliiga) viigistas 2:2 Oostendega.

Sloveenia kõrgliigas kaotasid Ilja Antonov ja Velenje Rudar võõrsil 0:3 Domžalele. Antonov kuulus algkoosseisu ja mängis 55 minutit. Aleksandr Kulinitš sai kirja täismängu, kui Krško alistas 1:0 Gorica. Liigatabelis on Rudar neljas ja Krško seitsmes. Taani esiliigas said Karl Mööl ja HB Køge kirja 1:0 Fremad Amageri vastu. Mänguaega ei jagunud Hannes Anierile, kui Thisted jäi 0:3 alla Viborgile.

Šotimaa kõrgliigas tegi Ross County koduväljakul väravateta viigi Motherwelliga. Ross County poolkaitsja Mattias Käit jälgis kohtumist varumeestepingilt. Ross County on hetkel liigas viimasel kohal ning hooaja lõppedes langeks praeguse seisuga aste madalamale. Üleminekumängudele viiv koht on hetkel punkti kaugusel ning turvaline tsoon on kolme punkti kaugusel. Walesi kõrgliigas mängis tiitli kindlustanud The New Saints 3:1 üle Connah’s Quay, kui Kevin Kauber tegi kaasa avapoolaja, mille tema koduklubi 0:1 kaotas.

Iirimaa kõrgliigas sai Sander Puri teise poolaja alguses teise kollase kaardi, kui Waterford jäi möödunud nädala alguses 0:1 alla St Patrick’s Athleticule. Nädalavahetusel alistati eestlase abita 3:0 Bray Wanderers. Tabelis on Puri koduklubi 24 punktiga kolmas, Dundalk ja Cork City on teeninud neli punkti enam.