12.2017

11:18

Eestlased välismaal: Klavanile ja Liverpoolile võit ja viik

Läinud nädalal näitasid oma oskuseid Euroopa väljakutel mitmed Eesti koondislased. Ragnar Klavan käis kahel korral väljakul Liverpooli eest, kui aitas oma koduklubi võidu ja viigini.

Nädala keskel viigistas Liverpool 0:0 West Bromwich Albioniga, kuid nädalavahetusel saadi kirja kolm punkti, kui Bournemouthist oldi üle 4:0. Ragnar Klavan kuulus mõlemas kohtumises Liverpooli algkoosseisu. Liigatabelis on tema koduklubi 34 punktiga neljandal kohal.

Poola kõrgliigas sai oma hooaja esimese värava Gliwice Piasti ridades kirja Konstantin Vassiljev. Nädalavahetusel peetud matšis Kielce Korona vastu sekkus Vassiljev vahetusest kohtumise 77. minutil ning viis oma meeskonna juhtima 85. minutil. Neli minutit hiljem suutis kodumeeskond Korona viigistada. Ken Kallaste tegi Korona ridades kaasa avapoolaja. See jäi Piasti jaoks nädala ainsaks punktiks, sest nädala keskel vannuti 0:1 alla Varssavi Legiale, kui alates 7. minutist mängiti arvulises vähemuses. Vassiljev tegi tolles kohtumises kaasa 90 minutit. Korona jäi nädala keskel lausa 1:5 alla Bialystoki Jagielloniale, Kallaste mängis 58 minutit.

Sergei Zenjov ja Kraków Cracovia jäid kolmapäeval 1:4 alla Kraków Wisłale. Zenjov sekkus vahetusest mängu kohtumise 61. minutil, mil seis oli 0:3. Täna kohtub Cracovia võõral väljakul Zabrze Górnikuga, mis on liiga viimaseks matšiks enne talvepausi. Tabelis on Korona seitsmes, Piast 14. ning Cracovia 15. kohal.

Jätkuvalt vigastatud Karol Metsata mängiv NAC Breda sai Holllandi kõrgliigas möödunud nädalal kaks kaotust. Teisipäeval jäädi Twentele alla 1:2, nädalavahetusel olid kaotusnumbrid Heerenveeni vastu 0:1. Liigatabelis on NAC Breda 18 meeskonna konkurentsis 16. kohal.

Malta kõrgliigas oli FC Valletta võõrsil 1:0 parem Mostast. Albert Prosa meeskonna koosseisu ei kuulunud. Liigatabelis on Valletta teisel kohal 30 punktiga, Balzan on teeninud ühe punkti enam.