24

05.2021

21:19

Eestlased välismaal: liigahooaeg lõppes Klavani ning Käiti jaoks

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla mitmele tippliigale üle Euroopa. Ragnar Klavan mängis viimases voorus Cagliari ridades, kui tema meeskond lõpetas Itaalia kõrgliiga 15. kohaga. Mattias Käit ja Domžale teenisid Sloveenias neljanda koha.

Klavan mängis 90 minutit, kui Cagliari jäi viimases voorus 0:1 alla Genoale. Meistrivõistlused lõpetati 16. koha ja 37 punktiga. Sama punktisummaga oli 17. tabelireal Torino. Cagliari ja Torino edestasid lõpuks Beneventot nelja punktiga. Viimases voorus oleks Cagliaril olnud võimalus Genoast mööduda ning tihedas tabelis oli Genoa lõpuks 42 punktiga lausa 11. kohal.

Sloveenia meistrivõistluste viimasel nädalal suutis Domžale kahest mängust noppida vaid ühe punkti ja jäi lõpuks neljandaks. Kolmanda koha saavutanud Ljubljana Olimpijast jäi meeskonda lahutama neli punkti, kuid viienda kohaga kõrgliigas lõpetanud Bravot edestati lausa 10 punktiga. Nädala keskel mängis Käit kogu kohtumise, kui Murale kaotati 0:3. Nädalavahetusel toimunud 1:1 viigimängus Aluminij vastu sekkus Käit mängus vahetusest. Eesti koondise poolkaitsja tuli väljakule 73. minutil, mil tema meeskond oli veel 0:1 kaotusseisus.

Karol Mets mängis 85 minutit, kui Al-Ettifaq kaotas Saudi Araabia kõrgliigas 2:3 Al-Batinile. Kaotus oli valus, sest Metsa meeskond mängis maha 2:1 eduseisu. 16 meeskonnaga liigas on Al-Ettifaq kuuendal kohal.

Oliver Jürgens, kes esindas seni Milano Interi U18 võistkonda, pääses Primaveras väljakule U19 meeskonna ridades, kui tema meeskond võitis 3:1 AS Romat. Eestlane pääses väljakule vahetusest kohtumise 74. minutil. Tegu oli Jürgensi teise ametliku kohtumisega U19 tiimi liigamängus.

Artjom Dmitrijev mängis Kasahstani kõrgliigas 78 minutit, kui Taldõkorgani Žetõsu alistas Kõzõlorda Kaisari 2:0. Kõrgliiga tabel on tihe, sest Karagandõ Šahtjor on kaheksa punktiga 14 meeskonna konkurentsis 12. kohal ning Kaisar ja Žetõsu on seitsme punktiga vastavalt 13. ja 14. kohal.

Möödunud nädalal selgus, et Eesti A-koondist esindanud Andreas Vaikla lõi käed Toronto FC duubelmeeskonnaga. Toronto esindusmeeskond mängib MLS-is. Duubelmeeskond pallib USA ja Kanada tugevuselt kolmandas liigas (USL League One).

Deivid Andreas oli täpne Hispaania U19 liigas, kui Lleida Esportiu alistas 2:1 Penya Arrabali. Andreas lõi kohtumise võiduvärava mängu 49. minutil.