07.2013

08:22

Eestlased välismaal: Lindpere tegi hea mängu

Mitmed Eesti koondise pallurid käisid piiri taga oma koduklubide eest platsil. Särava esituse tegi Joel Lindpere.

Lindpere ja tema koduklubi Chicago Fire alistasid ookeanitaguses MLS-is D.C. Unitedi 4:1. Lindpere andis esimesel väravale resultatiivse söödu, ise lõi meeskonna teise värava ja siis andis taaskord täpse söödu meeskonnakaaslase, kes viis tolleks hetkeks Fire'i 3:0 juhtima.

Kümne meeskonna seas asub Chicago idakonverentsis kümne meeskonna seas seitsmendal kohal. Kuuendal, New England Revolutionil, on kolm punkti rohkem ja mäng rohkem peetud.

Permi Amkar, mis on koduklubiks Konstantin Vassiljevile, viigistas Venemaa meistrivõistlustel 1:1 Terek Groznyga. Vassiljev andis Amkari väravale resultatiivse söödu.

Läinud nädalavahetusel tehti algust Poola meistrivõistlustega. Sergei Mošnikov ja Zabrze Gornik tegid väravateta viigi Krakowi Wislaga. Mošnikov sekkus mängu 67. minutil.

Soome esiliigas toimus mitme eestlasega seotud matš. Seinajöen JK kaotas kodus KooTeePeele 0:1. Puurilukud olid mõlemad Eestist - Mihkel Aksalu (SJK) ja Kert Kütt. SJK eest tegi kaasa ka Gert Kams, kuid Stanislav Goldberg meeskonna koosseisu ei kuulunud. Mängu ainsa värava lõi endine Tallinna FC Flora pallur Valeri Minkenen.

Vahepeal tabelit kindlalt juhtinud SJK edu on sulanud Valkeakoski Haka vastu vaid ühepunktiliseks. Hakal on üks mäng ka vähem peetud. KooTeePee on neljas kaotades SJK-le kolme punktiga.

Soome kõrgliigas aitas Mikk Reintam oma koduklubi Jyväskyla JK (JJK) 2:0 võidule Turu Interi vastu. Ats Purje ja Kuopio Palloseura (KuPS) kaotasid FC Honkale 0:1.

Nii Reitnam kui Purje mängisid oma meeskondade eest 90 minutit. JJK on tabelis viimasel kohal, KuPS on seitsmes.

Sergei Zenjov vahetati sisse 83. minutil ning Lvivi Karpatõ viigistas Ukraina kõrgliigas 1:1 Donetski Metalurgiga. Pärast kaht vooru on Karpatõl tabelis üks punkt.

Ragnar Klavan ja Augsburg (Saksamaa) võitsid sõprusmängus 1:0 Prantsusmaa klubi Monacot. Klavan tegi nimekate vastaste vastu kaasa avapoolaja.

Henri Anier tegi kaasa Motherwelli (Šotimaa) sõpruskohtumises Inglismaa tugevuselt neljandasse liigasse kuuluva Morecambe'i vastu. Testimisel viibiv Anier lõi ka 17. minutil ka kohtumise avavärava.

Jarmo Ahjupera lõi Ujpesti (Ungari) esimese värava ning tema koduklubi võitis sõpruskohtumises Vasas SC-d 4:0.

Koondise poolkaitsja Siim Luts käis reedel platsil koos Joonas Tammega nende koduklubi Norrköping IF-i (Rootsi) duubli eest. Luts lõi 2:4 kaotusmängus Elfsborgi vastu ka värava.