09

07.2018

16:36

Eestlased välismaal: Meeritsa ja Ojamaa koduklubi tõusis kolmandaks

Läinud nädalal käisid Euroopa väljakutel oma oskuseid näitamas mitmed eestlased. Järjekordne tihe mängunädal on seljataga Soomes, kus Marko Meeritsa (pildil) ja Hindrek Ojamaa koduklubi Vaasa Palloseura sai juurde kuus punkti ja tõusis tabelis kolmandaks.

VPS alistas nädala keskel TPSi 2:0 ning oli nädalavahetusel võõrsil 1:0 parem Espoo Honkast. Meerits jälgis kohtumisi varumeestepingilt, Ojamaa sekkus esimeses mängus vahetusest ja teises tegi kaasa kogu kohtumise.

Marek Kaljumäe sai kirja kaks täismängu PS Kemi ridades, kuid punktilisa ei tulnud. HJK-le vannuti võõrsil alla 0:2, nädalavahetusel jäädi 2:1 eduseisust 2:3 alla TPSile. Ats Purje mänguaega ei teeninud, kuid Kuopio Palloseura alistas võõrsil 1:0 Turu Interi.

Kolm koondislast said kirja täismängu, kui Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK alistasid nädala keskel 1:0 Henri Anieri ja Artjom Dmitrijevi koduklubi Lahti. Lahti sai kaotuse ka nädalavahetusel, kui kodus jäädi 1:2 alla Interile. Dmitrijev mängis avapoolaja, Anier sekkus mängu teiseks poolajaks just Dmitrijevi asemel.

Tabeliliider on 32 punkti kogunud HJK, eestlaste klubidest on parimal positsioonil VPS 30 punktiga (3. koht), kuid Rovaniemi Palloseurast, kellel on üks mäng varuks, jäädakse maha viie punktiga. KuPS on 29 punktiga neljas, sama punktisummaga on nende seljataga Honka ja Lahti. SJK, kes võõrustab täna RoPSi, on 16 punktiga ühekas. PS Kemi asub viimasel, 12. kohal 11 punktiga.

Norra kõrgliigas käis möödunud nädalal kahel korral väljakul Matvei Igoneni koduklubi Lillestrøm. Igonen mänguaega ei teeninud ning Lillestrøm sai juurde ühe punkti, kui esmaspäeval tehti kodus 1:1 viik Strømsgodsetiga. Nädalavahetusel kaotati võõrsil 1:3 Oddile.

Vigastatud Taijo Tenisteta mängiv Bergeni Brann viigistas võõrsil 2:2 Bodø/Glimtiga. Enar Jäägerita mängiv Vålerenga jäi võõrsil 1:5 alla Moldele. Ainsana käis platsil Joonas Tamm, kes veetis väljakul 90 minutit ja aitas Sarpsborg 08-l alistada 4:1 Ranheimi. Brent Lepistu, Nikita Baranovi ja Andreas Vaikla koduklubi Kristiansund mängib täna võõrsil Strømsgodsetiga.

Tabelit juhib Brann 35 punktiga, Rosenborgi edestatakse kahe punktiga. Sarpsborg 08 on kuuendal kohal, Vålerenga on kaheksas, Kristiansund kümnes ning Lillestrøm 16 meeskonna konkurentsis 13. tabelireal.

Iiri kõrgliigas said viigipunkti kirja Sander Puri ja Waterford, kui koduväljakul kohtuti Bohemiansiga. Külalised läksid mängu 31. minutil juhtima, kuid Waterford sai oma viigivärava kirja 64. minutil. Puri alustas pingilt ja sekkus mängu 75. minutil. Liigatabelis hoiab Waterford hetkel 44 punktiga kolmandat kohta. Tabelit juhib 61 punktiga Dundalk ning nende järel on 57 punktiga Cork City.

Kaimar Saagi eurosarja teekond jätkub, kui Torshavni B36 (Fääri saared) teenis Euroopa liiga eelringi korduskohtumises võidu St Joseph’si (Gibraltar) üle. Kohtumise normaalaeg lõppes 1:1 viigiga ning kuna lisaajal rohkem väravaid ei löödud, läks võitja selgitamiseks vaja penaltiseeriat. Seal näitas kindlamat jalga B36, alistades vastased 4:2. Saag alustas kohtumist algkoosseisus ning vahetati pingile 61. minutil. B36-e järgmiseks vastaseks

Paljud klubid on hooaja ettevalmistuse raames on algust teinud või jätkavad sõpruskohtumistega. Liverpooli esimene vastasseis toimus võõrsil, kui 7:0 alistati Inglismaa tugevuselt kuuendal liigatasemel mängiv Chester FC. Avapoolaja võitis Liverpool 2:0. Ragnar Klavan sai väljakule teiseks poolajaks, kui Liverpool suutis lüüa veel viis vastuseta väravat.

Mattias Käit sai kirja värava, kui Fulham alistas esimeses kohtumises Inglismaa tugevuselt neljandas liigas palliva Crawley Towni 4:2. Käit tegi kaasa avapoolaja ning oli 1:1 viigitabamuse autoriks.

Ilja Antonov ja Rumeenia kõrgliigaklubi Hermannstadt pidid tunnistama Zagrebi Lokomotivi (Horvaatia kõrgliiga) 1:0 paremust.

Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona teenis kaotuse Plocki Wislalt. Eelmisel hooajal Poola kõrgliigas neljanda koha teeninud Wisla alistas Korona avapoolaja väravatest 3:0. Kallaste viibis väljakul 72 minutit. Sergei Zenjovi ja Krakowi Cracovia jaoks jätkusid treeningmängud, kui esmalt alistati 1:0 Eesti koondise ründaja vana tööandja Gabala (Aserbaidžaan). Zenjov alustas teist mängu algkoosseisus ja võeti puhkama vaheajal, kui Cracovia läks vastamisi Horvaatia meistri Zagrebi Dinamoga. Kohtumine lõppes Zagrebi 1:0 võiduga, kui mängu ainuke värav sündis alles 89. minutil. Henrik Ojamaa ja Legnica Miedz teenisid treeningmängus 1:0 võidu Ateena AEK üle. Ojamaa tegi kaasa esimese poolaja, kui sündis ka mängu ainuke tabamus.

Siim Luts sai Tšehhi kõrgliigaklubi Teplice eest kirja avapoolaja, kui 1:0 oldi paremad esiliigameeskonnast Jihava. Mängu värav löödi teise kolmveerandtunni jooksul.