03.2021

16:26

Eestlased välismaal: noor keskkaitsja lõi Inglismaal kaks väravat

Möödunud nädalal näitasid oma oskuseid Euroopa väljakutel A-koondislased ja noortekoondislased. 18-aastane Tottenham Hotspuri noortevõistkonna keskkaitsja Maksim Paskotši oli taas resultatiivne.

Paskotši lõi viimati kaks väravat, kui aitas Tottenhami U18 võistkonna Aston Villa eakaaslaste vastu 2:2 viigini. Keskkaitsja on tänavusel hooajal löönud lausa viis väravat.

Kolm koondislast tegid nädalavahetusel oma koduklubide eest kaasa teise poolaja, kahe jaoks oli tegu liigadebüüdiga. Mattias Käit ja Domžale võitsid Sloveenia kõrgliigas 53. minuti väravast Goricat ning Tšehhi kõrgliigas tegi debüüdi Vlasiy Sinyavskiy. Tema uus koduklubi Karvina jäi avapoolajal Mlada Boleslavi vastu 0:2 kaotusseisu ning sama seisuga kohtumine lõppeski. Artur Pikk ja Diosgyöri VTK tegid Ungari kõrgliigas 2:2 viigi Mezokövesd-Zsóryga. Pika jaoks oli tegu esimese mänguga Ungari kõrgliigas, kus tema meeskond on tabelis viimasel kohal.

Käiti ja Pika jaoks oli tegu nädala teise mänguga, sest nädala alguses mängis Domžale Sloveenia tabeliliidri Ljubljana Olimpijaga 0:0 viiki. Tolles kohtumises pääses Käit väljakule 80. minutil. Pikk tegi oma uue koduklubi eest debüüdi nädala alguses Ungari karikavõistluste raames, kui sai kirja täismängu samuti Mezokövesd-Zsóry vastu. Kohtumine lõppes Pika koduklubi 0:2 kaotusega.

Joonas Tamm ja Desna alistasid Ukraina kõrgliigas 3:0 Inhuletsi. Tamm tegi kaasa kogu kohtumise. Liigatabelis on tema meeskond neljandal kohal. Täismängu sai kirja ka Nikita Baranov, kui Küprose karikavõistlustel kaotas Karmiotissa 1:2 Famagusta Anorthosisele. Tegu oli veerandfinaali avavaatusega, korduskohtumine toimub 10. märtsil. Karmiotissat ootab täna ees liigamäng, kui võõrsil mängitakse Pafosega.

Karol Mets ja Al-Ettifaq said möödunud nädalal Saudi Araabias kirja ühe võidu ja ühe kaotuse, kui esmalt alistati 3:2 Al-Fateh ja seejärel jäädi 0:3 alla Al-Taawonile. Mets mängis mõlemas kohtumises 90 minutit. Liigatabelis asub tema meeskond kuuendal kohal, sest neist möödus just Al-Taawon.

Vladislav Kreida ja Helsingborg kaotasid Rootsi karikavõistluste alagrupiturniiril 1:2 Dalkurdile. Kreida tegi kaasa kogu kohtumise.

Möödunud nädal tõi uudiseid üleminekuturult. Vabaagent Mihkel Ainsalu lõi käed Taani esiliigaklubi Helsingöriga ning Eesti noortekoondistes kolm ametlikku mängu pidanud 16-aastane Andreas Vaher siirdus FC Nõmme Unitedist Itaaliasse SPALi ridadesse.