26

04.2021

23:04

Eestlased välismaal: Pika koduklubil on käsil võimas seeria

Möödunud nädalal näitasid oma oskuseid Eesti koondislased. Ungari kõrgliigas on Artur Pika koduklubi Diosgyör tõusnud tabeli põhjast, kui 12 meeskonna konkurentsis haarati 31. vooru järel 11. koht. Meeskond on võitnud oma viimased kolm kohtumist.

Pika koduklubi on jätkuvalt väljalangemistsoonis, kuid Honved on kümnendana kõigest kahe punkti kaugusel. Pikk on kogu võiduseeria vältel väljakul olnud. Möödunud nädalal alistati 2:1 Puskase akadeemia ja seejärel Kisvarda 1:0.

Domžale on Sloveenia meistrivõistlustel 30 vooru järel neljandal kohal. Möödunud nädalal alistati 3:1 nii võõrsil Maribor kui ka kodus Celje. Mattias Käit pääses vahetusest väljakule vastavalt 68. ja 66. minutil. Tabelis kolmandat kohta hoidev Mura on kõigest kahe punkti kaugusel.

Vlasiy Sinyavskiyl õnnestus möödunud nädalal kahel korral väljakul käia Tšehhi kõrgliigas. Kui 0:3 kaotusmängus Jabloneci vastu sekkus ta mängu vahetusest kohtumise 68. minutil, siis nädalavahetusel kuulus ta algkoosseisu ja sai kirja 67 minutit. Kohtumine Pribrami vastu kaotati siiski 0:1 ning ainsa värava lõi Premium liiga ja Paide Linnameeskonna sõpradele tuttav Edrisa Lubega.

D.C Unitedi jaoks on ookeanitagune MLS alanud ühe võidu ja ühe kaotusega. Viimati jäädi New Englandi meeskonnale alla tulemusega 0:1. Erik Sorga kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 70 minutit.

Märtsikuus A-koondise eest debüüdi teinud kaitsja Maksim Paskotši täitis Tottenham Hotspuri U18 meeskonnas kahel korral kaptenikohustusi, kui West Ham Unitediga tehti 1:1 viik ja Crystal Palace’ile jäädi alla 0:3.

Itaalias mängib silmapaistvalt Oliver Jürgens. Kui eelneval nädalavahetusel õnnestus tal kaks väravat lüüa, siis möödunud nädalal jäid kahes mängus väravavõrgud sahisemata. 1:1 viigimängus Sassuolo vastu kuulus ta Milano Interi noortemeeskonna algkoosseisu ja nädalavahetusel sekkus ta matšis Parma vastu mängu vahetusest teiseks poolajaks.

Rootsi esiliigas sai täismängu ja võidu kirja Vladislav Kreida, kui Helsingborg alistas Örgryte tulemusega 4:1. Kristoffer Grauberg Lepik kuulus Akropolise algkoosseisu ja mängis 63 minutit, kui Landskronaga tehti 1:1 viik. Noortekoondislane vahetati välja 1:0 eduseisus. Helsingborgil on kahe mänguga kirjas neli ja Akropolisel kolme mänguga kaks punkti.

Artjom Dmitrijev ja Taldõkorgani Žetõsu said möödunud nädalal Kasahstani kõrgliigas kaks kaotust. Esmalt jäädi 0:4 alla Orabasõle ja seejärel 0:3 Kõzõl-Žarile. Dmitrijev mängis Ordabasõ vastu 76 minutit, kuid teises mängus vahetati ta välja esimese poolaja järel. Liigatabelis on tema meeskond viimasel kohal.