17

10.2016

15:59

Eestlased välismaal: Pikk krooniti Valgevene meistriks

Möödunud nädalal sai Eesti juurde veel ühe mängija, kes kroonitud välisriigi meistrivõistluste võitjaks. Seda suutis noor vasakkaitsja Artur Pikk (pildil), kelle koduklubi Barõssavi BATE järjekordse liigavõidu kindlustas.

Viis vooru enne lõppu on BATE edu Artur Kotenko tööandja Saligorski Šahtjori ees 17-punktiline. 23-aastane Pikk kuulus BATE reedeses 1:0 võidumängus Luninetsi Graniti vastu meeskonna algkoosseisu ning vahetati välja 66. minutil.

Aserbaiždaani kõrgliigas säras Sergei Zenjov. Tema koduklubi Gabala jäi võõral väljakul Bakuu Interi vastu 48. minutil kaotusseisu, kuid teise poolaja alguses vahetusest sekkunud Zenjovi tabamus 69. minutil tegi lõppskooriks 1:1. Gabala on neljapunktilise eduga ka meistrivõistluste liider. Sel nädalal ootab meeskonda ees Euroopa liiga kohtumine, kui võõrsil minnakse vastamisi Saint-Ettienne’iga (Prantsusmaa).

Poola kõrgliigas jäi liidrikohast ilma Konstantin Vassiljevi koduklubi Bialystoki Jagiellonia. Vassiljev tegi viimati kohtumises Nieciecza vastu kaasa 90 minutit, kuid mäng lõppes väravateta viigiga. Liidriks tõusis Gdanski Lechia 25 punktiga, nii Jagiellonial kui ka Niecieczal on koos 24 punkti. Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona on hetkel 11. kohal, kuid Korona võõrustab täna Wroclawi Slaski. Edu korral tõuseks koondise vasakkaitsja koduklubi tabelis kuuendaks.

Lisaks Kallaste koduklubile on täna võistlustules ka Ragnar Klavan ja Liverpool. Premier League’i kaheksas voor viib Liverpooli kodusel Anfieldil kokku Manchester Unitediga. Liiga liidrid, Manchester City ja Arsenal, on seni kogunud 19 punkti, ning nende seljataga on kohe Tottenham Hotspur 18 punktiga. Liverpoolil on neljandana 16 punkti, Manchester United on 13 punktiga seitsmes. Mattias Käit ja Fulham U23 kohtuvad täna võõrsil Swansea City U23-ga.

Norra kõrgliigas pallivatest koondislastest käis ainsana väljakul Karol Mets, kui Stavangeri Viking võõrsil 1:1 viigi Strømsgodsetiga tegi. Liigatabelis on Viking seitsmes. Tabeliliider on Sarpsborgiga 2:2 viiki mänginud Pavel Londaku koduklubi Rosenborg, edu järgmiste ees on juba enam kui 20-punktiline. Taijo Teniste koduklubi Sogndal tegi viimati väravateta Moldega, Vålerenga – Stabæk kohtumine lõppes 1:1. Teniste ega Enar Jääger (Vålerenga) vigastuste tõttu kohtumistest osa ei võtnud.

Rootsi kõrgliigas pidid kaotusevalu tundma nii Henri Anieri kui ka Andreas Vaikla koduklubid. Algkoosseisu kuulunud Anier ja Kalmar jäid võõrsil 1:2 alla Örebrole, Vaikla jälgis vahetusmeestepingil, kui tema koduklubi Norrköping olulises kohtumises sama tulemusega Malmö FF paremust tunnistama pidi. Norrköping langes kaotusega tabelis kolmandaks, vahe Malmöga on juba seitsmepunktiline. Sarnaselt Norrköpingule on 53 punkti kogunud ka teiseks tõusnud AIK. Kalmar langes kaotuse tõttu tabelis seitsmendaks.

Soome kõrgliigas tegid Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK (SJK) 2:2 viigi Lahtiga. Albert Prosa lõi Rovaniemi Palloseura (RoPS) 2:1 võidumängus Kuopion Palloseura vastu 30. minutil meeskonna viigivärava. SJK on tabelis kolmas, RoPS kuues.

Ungari kõrgliigas sai teise lisaminuti väravast 1:0 võidu Gyirmoti üle kirja Mezökövesd-Zsory. Tarmo Kink sekkus mängu kohtumise 75. minutil. 12 meeskonnaga liigas tõusis Mezökövesd-Zsory võiduga üheksandaks.

Tšehhi kõrgliigas jäi Bohemians 1905 alla Mlada Boleslavile tulemusega 1:3. Eesti – Kreeka valikmängus vigastada saanud Siim Luts meeskonna koosseisu ei kuulunud. Tabelis langes Bohemians seitsmendaks. Hollandi meistrivõistlustel jäi tabelis 14. kohale langenud Go Ahead Eagles võõral väljakul 0:3 alla Utrechtile. Henrik Ojamaa vahetusmeestepingilt väljakule ei pääsenud.