22

01.2018

15:28

Eestlased välismaal: Purje lõi Soomes värava

Läinud nädalal käisid Euroopa väljakutel oma oskuseid näitamas mitmed Eesti koondislased. Kui mitmed liigad on talvepausil ja peetakse treeningkohtumisi, siis Soomes tehti algust karikavõistlustega, kus sai jala valgeks Ats Purje.

Purje oli täpne Kuopio Palloseura 5:2 võidumängus Musan Salama vastu, kui viis oma meeskonna teise poolaja alguses 3:1 ette. Kuueliikmelises A-alagrupis mängib ka PS Kemi, kes kaotas avamängus 0:2 Kajaanile. Maksim Lipin tegi kaasa kogu kohtumise, vigastuspausil olev Marek Kaljumäe meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK alustasid Soome karikat kindla võiduga, kui kaks astet madalamal pallivast Keski-Uusimaa Pallokerhost oldi üle 4:1. Aksalu sai kirja täismängu. Vaasa Palloseura (Soome) alistas treeningmängus 1:0 Umeå (Rootsi). Marko Meerits tegi kaasa avapoolaja, Hindrek Ojamaa mängis terve kohtumise.

Karol Mets naasis vigastuspausilt, kui NAC Breda jäi Hollandi kõrgliigas 0:1 alla PEC Zwollele. Vastane lõi võiduvärava juba kohtumise teisel minutil, Mets pääses vahetusest väljakule 75. minutil. NAC Breda on 19. vooru järel tabelis 18 meeskonna konkurentsis 16 punktiga 16. kohal, kuid 14. tabelireast lahutab neid vaid punkt.

Siim Luts näitas möödunud nädalal oma oskuseid, kui aitas kahes Tipsport liiga mängus Bohemians 1905 (Tšehhi) võidule. Teisipäevases matšis Tšehhi esiliigas mängiva Varnsdorfi vastu teenis eestlane penalti, kui Bohemians alistas vastase 3:1. Nädalavahetusel andis Luts resulatiivse söödu, kui Praha Olympiast (esiliiga) oldi üle 2:0. Talvisel ettevalmistusturniiril on Bohemians 1905 jõudnud nelja parema sekka.

Sergei Zenjov ja Krakowi Cracovia (Poola kõrgliiga) kohtusid treeningmängus Tarnobrzegi Siarkaga (esiliiga), kui vastasele jäädi alla 1:2. Zenjov mängis 90 minutit. Gliwice Piast kohtus sõprusmängus võõrsil MFK Karvinaga (Tšehhi), kui lepiti 1:1 viiki. Konstantin Vassiljev tegi kaasa avapoolaja. Mõned päevad varem kohtus Karvinaga Tšehhi esiliigas palliv Třinec, kui vastasele jäädi alla 0:1. Mikk Reintam tegi kaasa avapoolaja.

Ken Kallaste tegi möödunud nädalal kaasa kolmes Kielce Korona treeningmängus. Esmalt tehti teisipäeval väravateta viiki Sepsi OSK-ga (Rumeenia), seejärel alistati 3:2 CSM Iaşi (Rumeenia) ning tehti 0:0 viik ka Donetski Olimpikuga (Ukraina). Kallaste mängis kõigis kohtumistes ühe poolaja.

Sloveenia kõrgliigase kuuluv Velenje Rudar viigistas treeningmängus aste madalamal palliva Ilirijaga. Kuigi Rudar kaotas avapoolaja 0:1, sekkus teiseks poolajaks väljakule Ilja Antonov, kes aitas oma leivaisa 1:1 viigini. Aleksandr Kulinitš ja NK Krško alistasid esiliigas mängiva NK Dobi 2:0, kui kaitsja tegi kaasa avapoolaja.

Malta karikavõistlustel väljus neljandast ringist võidukalt Albert Prosa koduklubi Valletta, kes oli 1:0 üle esiliigas pallivast Pietà Hotspursist. Prosa pääses vahetusest väljakule 77. minutil.

Walesi meistri The New Saintsiga liitunud Kevin Kauber sai tunda võidurõõmu, kui tema koduklubi alistas liigakarikafinaalis 1:0 Cardiff MU. Kauber finaalmängus väljakule siiski ei pääsenud.

Artur Pikk ja Slovakkia kõrgliigas palliv Ružomberok alistasid treeningmängus 2:0 aste madalamal mängiva Kosice Lokomotiva. Mullu Iirimaa esiliigas triumfeerinud Sander Puri ning Waterford alistasid treeningkohtumises 4:1 Wexfordi. Puri tegi kaasa 59 minutit.

Norra kõrgliigameeskonna Lillestrømiga liitunud Matvei Igonen mängis avapoolaja, kui tema uus koduklubi oli Norra esiliigas pallivast Strømmenist üle 4:0.

Testimisel viibiv Joonas Tamm mängis 90 minutit, kui Sapsborg 08 (Norra) viigistas 1:1 Elfsborgiga (Rootsi). Poolas Nowy Sączi Sandecja juures testimas käinud Karl Mööl mängis 63. minutit, kui kontrollmängus tehti 1:1 viik Michalovce Zempliniga. Hetkel, mil Mööl välja vahetati, juhtis Nowy Sącz veel mängu 1:0. Andrei Sidorenkov viibib testimisel Norra esiliigas mängivad Kongsvingeri juures, kui kontrollkohtumises tunnistati kõrgliigas palliva Stabæki 1:7 paremust.

Inglismaa Premier League’is toimub täna üks kohtumine, kui 24. vooru lõpetab Ragnar Klavani koduklubi Liverpooli mäng võõrsil Swansea City vastu. Liverpool on liigatabelis 47 punktiga neljas, kolmandal kohal olev Londoni Chelsea on kolme punkti kaugusel.