03

05.2024

11:33

Eestlased välismaal: resultatiivsust näitas neli koondislast

Piiri taga pallivad Eesti koondislased tõmbasid möödunud nädalaga aprillikuu mängudele edukalt joone alla: koguti rohkelt mänguaega, resultatiivsust näitas neli jalgpallurit ning punktilisa teenis 12 eestlast.

Taas sai jala valgeks naiste koondise ja Ferencvarose ründaja Vlada Kubassova, kes viis naiskonna Gyori ETO vastu 1:0 juhtima. Lõpuvile järel oli eestlase koduklubi teeninud vastase üle suureskoorilise 8:0 võidu. Kubassova sai kohtumisest kirja 69 mänguminutit. Liigatabelis paikneb Ferencvaros liidripositsioonil, edestades lähimat jälitajat nelja punktiga.

Karel Mustmaa näitas Benfica U23 eest resultatiivsust ning alistas meeskonnaga Estrela Amadora 4:0. Mustmaa vormistas meeskonna kolmanda tabamuse 68. minutil, seejuures oli eestlane sekkunud vahetusest vaid viis minutit varem. Liigatabelis paikneb Mustmaa koduklubi seitsmendal positsioonil, olles kogunud 14 mänguga 14 punkti. Lähimad jälitatavad jäävad meeskonnast ühe ja kolme punkti kaugusele.

Resultatiivne oli ka Kokkolan Pallo-Veikoti (KPV) jalgpallur Sten Jakob Viidas, kes lõi meeskonna eest VIFK-a vastu otsustava 1:1 viigitabamuse. Selle tulemusega kohtumine lõppes. Eestlane teenis kohtumisest täismängu. Liigatabelisse on Viidase koduklubi kirjutanud kahe võidu ja viigi järel seitse silma ning paikneb selle tulemusega kolmandal positsioonil.

Põhjust rõõmustamiseks oli Thessaloniki PAOK-i duubelvõistkonna mängijal Aleksandr Šapovalovil, kes lõi Aiolikose vastu värava ning alistas vastase tulemusega 2:1. Eestlane sekkus vahetusest 63. minutil, tabamuse kirja saamiseks kulus eestlasel 11 minutit. Võiduga kerkis PAOK B koha võrra – 30 punkti kogunud meeskond paikneb nüüd tabeli kuuendal real.

Märten Kuusk ja Katowice olid võistlustules kahes kohtumises ning eestlane sai mõlemas kirja täismängu. Leczna Gornikuga lepiti väravateta viiki, Varssavi Polonia vastu naaseti aga võidule, kui vastane alistati tulemusega 2:1 – seejuures tuli eestlase koduklubi kaotusseisust välja ning lõi oma tabamused alles teisel ja kuuendal lisaminutil. Liigatabelis on 30 mängu järel tihe rebimine: Katowice paikneb 50 punktiga neljandal positsioonil, kuid lähim jälitatav ja lähimad jälitajad on meeskonnast vaid punkti kaugusel.

Kaks täismängu kirjutas enda nimele ka Plovdivi Botevi jalgpallur Joonas Tamm. Kui liigakohtumises tuli tunnistada Sofia Slaviale nappi 1:0 paremust, siis Bulgaaria karikasarja poolfinaali korduskohtumises teeniti Sofia CSKA 2:0 võit ning teeniti endale edasipääs finaali.

Pescara jalgpallur Georgi Tunjov kuulus meeskonna eest algkoosseisu, kui võõrsil mindi vastamisi Fermanaga. Vastase üle teeniti 3:1 võit ning algkoosseisu kuulunud eestlane kirjutas enda nimele 73 mänguminutit. 38 mängu järel teenitud 55 punkti paigutavad Tunjovi koduklubi liigatabelis kuuendale positsioonile – viies meeskond jääb Pescarast nelja punkti kaugusele, samal ajal on lähimad jälitajad ühe ja kahe punkti kaugusel.

Katrin Kirpu ja Aland United kohtusid võõrsil HPS naiskonnaga, kes alistati tulemusega 3:0. Eestlane vahetati väljakule kohtumise 61. minutil.

St. Pauli ja Karol Metsa 1:0 võit Hansa Rostocki üle kergitas meeskonna liigatabelis taas liidripositsioonile. Tavapäraselt teenis eestlane kohtumisest täismängu. St. Pauli on nüüd vaid ühe võidu kaugusel, et kindlustada endale pääs kõrgliigasse – võimalus selleks tekib juba täna, 3. mai õhtul.

1:0 võidu sai kirja ka Henri Anieri koduklubi Lee Man FC, kes läks vastamisi Southerni meeskonnaga. Eestlane tegi kaasa terve kohtumise. Liigatabelis liigub Lee Man esimesel positsioonil, edestades lähimat jälitajat kolme silmaga, samas on Lee Manil teise koha meeskonna ees üks mäng varuks.

Rocco Robert Sheini koduklubi Dordrecht lõi teist mängu järjest kolm väravat. Cambuuri vastu seljatati kaheväravaline kaotusseis ning lõpuvile kõlades lepiti 3:3 viigiga. Eestlane sekkus vahetusest kohtumise 82. minutil. Liigatabelis hoiab Dordrecht neljandat positsiooni, olles 36 mänguga teeninud 67 punkti. Kolmandast kohast lahutab meeskonda neli punkti.

Slovackos palliv Vlasiy Sinyaskiy teenis meeskonnaga Ceske Budejovice vastu 2:2 viigi. Eestlane sekkus kohtumisse teiseks poolajaks, kui tablool oli 1:1. Tabelis jätkab Slovacko endiselt kuuendal real, kui 30 mängu järel on kirja saadud 41 punkti. Lähimad jälitatavad jäävad meeskonnast kolme ja nelja punkti kaugusele.

Mänguminuteid ja viigitulemuse teenis ka Waregemi Zulte mängumees Kevor Palumets, kes leppis Lommeli vastu 1:1 viigiga. Eestlane vahetati väljakule 85. minutil. Kui esimene sõelmäng kõrgliigasse tõusmise nimel lõppes viigitulemusega, siis korduskohtumises tuli tunnistada vastase 1:0 paremust.

Bukaresti Rapidi jalgpallur Mattias Käit naasis pärast pikka vigastuspausi taas väljakule ning möödunud nädalaga õnnestus mängumehel kirja saada kaks kohtumist. Paraku tuli Käidi koduklubil tunnistada vastaste paremust: Constanța Farulile alistuti 1:3, Craiovale 1:2. Esimeses kohtumises vahetati eestlane väljakule 75. minutil, teises kuulus Käit aga algkoosseisu ning teenis 71 mänguminutit. Liigatabelis paikneb Bukaresti Rapid viiendal positsioonil, jäädes lähimast jälitatavast kuue punkti kaugusele.

Artur Pikk ja Opole Odra pidid vastu võtma 0:2 kaotuse, kui koduväljakul tunnistati Lublini Motori paremust. Pikk kuulus kohtumises algkoosseisu ning mängis esimese poolaja. Opole Odra jätkab võistlemist tabeli kaheksandalt realt, lähimad jälitatavad on meeskonnast kahe ja kolme punkti kaugusel.

Innsbrucki Wackeri jalgpallurid Rahel Repkin ja Mari Liis Lillemäe tunnistasid koduväljakul SPG BW Linz/Union Kleinmüncheni 1:0 paremust. Mõlemad eestlased teenisid kohtumisest täismängu. Liigatabelis ollakse kümne võistkonna konkurentsis ühe punktiga viimasel real.

Pildil naiste koondise ja Ferencvarose ründaja Vlada Kubassova. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee