10

02.2020

19:03

Eestlased välismaal: Sorga ja Ojamaa tõmbasid selga uue klubi särgi

Möödunud nädalal said oma esimesed mängud uute koduklubide eest kirja Erik Sorga ja Henrik Ojamaa. Kui Sorga debüüti üle ookeani D.C. Unitedi särgis oli oodata, tuli möödunud nädalal uudis, et Henrik Ojamaa vahetab samuti klubi.

Sorga kuulus MLSi meeskonna D.C. Unitedi algkoosseisu treeningkohtumises Louisville City vastu ja veetis väljakul 33 minutit. D.C. United võitis kohtumise 1:0.

Henrik Ojamaa liitus Poolas tugevuselt kolmandas liigas palliva Łódźi Widzewiga. Oma debüütmängus tabas ta korra posti, kui tema uus meeskond jäi treeningmängus aste madalamal pallivale Kaliszi KKS Włókniarz 1925 võistkonnale alla 1:2.

Itaalia kõrgliigas kaotasid Ragnar Klavan ja Cagliari eile võõrsil Genoale 0:1. Klavan kuulus algkoosseisu ja vahetati välja kohtumise 77. minutill. Georgi Tunjov jälgis varumeestepingilt, kuidas SPAL jäi koduväljakul 1:0 eduseisust 1:2 alla Sassuolole.

Oliver Jürgens kuulus AS Roma U17 meeskonna algkoosseisu, kui Crotonega tehti 1:1 viik. Jürgens sai kirja 69 minutit.

Argo Arbeiteri ja Indrek Zelinski meeskond KTP tegi Soome karikavõistlustel väravateta viigi Gnistaniga. Hindrek Ojamaa mängis kogu kohtumise, Taaniel Usta pääses mängu vahetusest kohtumise 70. minutil. Eelmisel nädalal teatati, et KTP meeskonnaga liitub ka Zakaria Beglarishvili. Martti Puolakainen kaitses HIFKi väravat, kui tema meeskond kaotas neljanda minuti väravast 0:1 TPS-ile. Ats Purjele jagus mänguaega veidi alla poole tunni, kui Kuopio Palloseura viigistas 1:1 Tampere Ilvesega.

Joonas Tamm ja Ukraina klubi Tšernigivi Desna pidasid treeningmängu Sloveenia meeskonna Libereci Slovani (Tšehhi) vastu, kui pärast 1:0 juhtima minekut tunnistati vastase 2:1 paremust. Tamm sai kirja 90 minutit.

Taijo Teniste mängis avapoolaja Bergeni Branni (Norra kõrgliiga) kontrollkohtumises, kui kohtuti aste madalamal palliva Åsane Fotballiga. Pärast väravateta lõppenud avapoolaega kallutas matši enda kasuks Åsane 1:0. Matvei Igonen hoidis oma puuri puhtana, kui Lillestrøm SK alistas Norra esiliiga meeskondade heitluses Ullensaker/Kisa treeningmängus tulemusega 3:0

Ken Kallaste ja GSK Tychy (Poola esiliiga) pidasid möödunud nädalal kaks treeningkohtumist, kui kirja saadi võit ja kaotust. Esmalt alistati Chorzowi Ruch (Poola) 4:1 ja seejärel kaotati Žilina MŠK-le (Sloveenia) 2:6. Esimeses mängus oli Kallaste platsil esimesel poolaja, teises matšis sai ta kirja 90 minutit. Artur Pikk viibis väljakul 45 minutit, kui Legnica Miedz mängis treeningmängus 1:1 viiki Glogowi Chrobryga.

Artjom Dmitrijev kuulus Okžetpesi (Kasahstan) algkoosseisu, kui treeningmängus jäädi 0:1 alla Krasnojarski Jenisseile.