22

02.2021

15:47

Eestlased välismaal: Tamm ja Desna jäid liidri vastu napilt võidupunktidest ilma

Möödunud nädalal käisid Euroopa väljakutel oma oskuseid näitamas Eesti koondislased. Joonas Tamm ja Tšernigivi Desna said Ukraina kõrgliigas tabelisse ühe punkti juurde, kui viigistati tabelis liidrikohta hoidva Kiievi Dinamoga.

Teise poolaja alguses juhtohjad haaranud Desna jäi 87. minutil vähemusse ning jäi kolmest võidupunktist ilma lisaminutitel, kui vastane realiseeris penalti. Dinamo on nüüd kogunud 15 mänguga 34 punkti ning edestab Donetski Šahtari ühe punktiga. Konkurentidest ühe mängu vähem pidanud Zorja on 26 punktiga kolmas ja Desna 24 punktiga neljas. Desna järel on võrdselt 22 punkti kogunud kolm meeskonda.

Mattias Käit ja Domžale said Sloveenias kirja kolm võidupunkti, kui alistati 2:1 Sežana Tabor. Avapoolajal kaotusseisu jäänud Domžale viigistas mänguseisu 60. minutil ja lõi võiduvärava 89. minutil. Käit sekkus mängu vahetusest kohtumise 65. minutil. Kümne meeskonna konkurentsis on Domžale tabelis 22. vooru järel neljandal kohal.

Vladislav Kreida tegi ametliku debüüdi Rootsi esiliigaklubi Helsinborgi ridades, kui kohalike karikavõistluste matšis viigistati Gauthiodi vastu, kes pallib tugevuselt neljandas liigas. Poolkaitsja tegi kaasa kogu kohtumise Helsingborg mängib karikasarjas neljaliikmelises alagrupis.

Henri Järvelaid ja Vendsyssel jäid Taani esiliigas 0:1 alla Viborgile. Järvelaid tegi kaasa esimese poolaja, mil löödi kohtumise ainus värav. Vendsyssel hoiab Taani esiliigas 12 meeskonna konkurentsis kümnendat kohta.

Maksim Paskotši sai kirja 90 minutit, kui Tottenham Hotspuri U18 võistkond viigistas Inglismaal võõrsil Aston Villa eakaaslastega.

Itaalia noorteliigas oleks peaaegu kohtunud 35-aastane Ragnar Klavan ja 16-aastane* Martin Vetkal. Vigastusest taastuv Klavanile anti Primaveras 90 minutit mänguaega, kuid Vetkal jälgis pingilt, kuidas Cagliari Calcio – AS Roma mäng lõppes 2:2 viigiga.

*Mängu toimumishetkel oli Vetkal 16-aastane, kuid noortekoondislane tähistas pühapäeval oma 17. sünnipäeva. Palju õnne!