17

08.2020

13:00

Eestlased välismaal: täpsed olid Purje ja vennad Ojamaad

Lõppenud nädalavahetusel peeti meie jaoks olulisi kohtumisi Soomes, Rootsis, Norras, Ukrainas ja Poolas. Mitme mängu protokollist leidis Eesti väravalööja.

Ats Purje
sekkus Kupio Palloseura 4:2 võidumängus võõrsil Valkeakoski Haka vastu mängu kohtumise 70. minutil ja viis 72. minutil KuPSi 4:1 juhtima. Purje kunagine koduklubi Turu Inter on kümne vooruga teeninud Soome kõrgliiga parimana 22 punkti, KuPS on 19 punktiga teisel kohal, kuid mängu vähem pidanud HJK on kõigest ühe punkti kaugusel.

Aste madalamal oli võidukas Argo Arbeiter juhendatav KTP, kes oli 2:0 parem VPSist. Hindrek Ojamaa (pildil) viis KTP oma endise koduklubi vastu kümnendal minutil juhtima. Mängu teise ehk viimase tabamuse kohtumise 23. minutil lõi endine FC Flora mängija Zakaria Beglarishvili. KTP on üheksa vooru järel tabelis kolmandal kohal. Liigat juhib 23 punkti kogunud Oulu, kelle edu Jaro ja KTP ees on vastavalt nelja- ja viiepunktiline.

Rootsi kõrgliigas lõppes Stockholmi AIK kurb seeria, kui Falkenbergiga tehti üliolulises kohtumises võõrsil 1:1 viik. Enne viigimängu kolm mängu järjest kaotanud AIK on 16 meeskonna konkurentsis 13. kohal, kuid alumises kolmikus olevad Kaimar, Falkenberg ja Helsingborg on teeninud AIK-st kõigest ühe punkti vähem. Kaimaril ja Helsingborgil on ka mäng varuks, sest nemad mängivad täna õhtul. Karol Mets tegi viimatises viigimängus taas kaasa kogu kohtumise.

Norra kõrgliigas jäi Taijo Teniste tööandja Bergeni Brann 0:1 alla Mjøndalenile. Teniste sekkus mängus vahetusest kohtumise 75. minutil. Mjøndaleni võiduvärava eest hoolitses 85. minutil Andreas Hellum. Brann on liigas 16 meeskonna konkurentsis kaheksandal kohal.

Poola karikavõistluste 1/32-finaalis saatis edu Henrik Ojamaa koduklubi Łódźi Widzewi, kes alistas 4:0 Skierniewice Unia. Ojamaa lõi 24. minutil oma meeskonna teise värava ning sai kolmanda tabamuse puhul kirja resultatiivse söödu.

Ukraina kõrgliigaklubi Tšernigivi Desna alistas treeningmängus Donetski Olimpiku 2:0. Joonas Tamm mängis 72 minutit, kui ta vahetati välja 1:0 eduseisul. Kõrgliigas neljanda koha saavutanud Desna jaoks on ettevalmistus uueks hooajaks olnud edukas, sest enne Olimpikut mängiti 2:1 üle Kiievi Dinamo. Liigahooaeg algab Desna jaoks laupäeval kohtumisega Zorja vastu.