20

01.2020

11:03

Eestlased välismaal: Tunjov kuulus karikamängus A.C. Milani vastu algkoosseisu

Möödunud nädalal kuulus 18-aastane Georgi Tunjov esmakordselt SPALi algkoosseisu, kui tema meeskonna karikateekonna lõpetas A.C. Milan.

Tunjov ja SPAL tunnistasid kaheksandikfinaalis võõrsil kuulsa Milano klubi 3:0 paremust. Tunjov sai kirja 90 minutit. Täna õhtul on SPALil liigamäng, kui võõrsil minnakse vastamisi tabelis viiendal kohal oleva Atalantaga. SPAL on tabelis hetkel viimasel ehk 20. kohal, kuid Brescia ja Genoa on vastavalt kolme ja kahe punkti kaugusel.

SPALi tänaõhtune vastane Atalanta edestab kuuendal tabelireal olevat Ragnar Klavani koduklubi Cagliarit viie punktiga. Cagliari viigistas viimati 2:2 võõrsil Bresciaga, kui õlema Cagliari värava eest hoolitses João Pedro. Nädala keskel lõppes Cagliari jaoks samuti karikateekond, kui võõrsil kaotati Milano Interile. Karikamängu jälgis Klavan varumeestepingilt, kuid Serie A matšis sai ta taas kirja 90 minutit.

Noor väravavaht Karl Jakob Hein sai kirja nullimängu Londoni Arsenali U23 ridades, kui Premier League’i rahvusvahelise karikavõistluste raames alistati Leicester City eakaaslased 3:0. Arsenal on oma alagrupis seni võitnud kõik kolm kohtumist. Kolme punktiga jagavad teist kohta mängu vähem pidanud Leicester ning Zagrebi Dinamo (Horvaatia). Villareal (Hispaania) pole suutnud kolme mänguga veel punktiarvet avada.

Ats Purje oli hoos Soomes, kui uueks hooajaks valmistuv Kuopio Palloseura alistas 6:0 Peterburi Zeniti duubelmeeskonna (Venemaa). Vaid avapoolaja mänginud Purje sai kirja ühe värava ja kaks resultatiivset söötu.

Stockholmi AIK (Rootsi) pidas treeningmängu tugevuselt kolmanda liiga klubi Karlstad Fotbollii vastu ning võitis 2:1. Karol Mets kuulus algkoosseisu ja tegi kaasa esimese poolaja, mille meeskond kaotas 0:1. Sellegipoolest oli Mets lähedal tabamusele, kui suunas AIK-ga liitunud noore soomlase Saku Yletupa nurgalöögi posti.