29

07.2019

16:13

Eestlased välismaal: väravad Purjelt ja Dmitrijevilt

Möödunud nädalal pidasid Eesti koondislased kohtumisi nii kohalikel meistrivõistlustel kui ka eurosarjades. Koduliigades olid täpsed nii Ats Purje kui ka Artjom Dmitrijev, eurosarjades said oma võimeid näidata Karol Mets ja Mattias Käit.

Purje (pildil) ja KuPS jäid võõral väljakul eestlase tabamusest hoolimata 1:2 alla KPV-le. Purje lõi mängu viigivärava 59. minutil ning vahetati 1:1 seisul välja kohtumise 63. minutil. KPV poolt jälgis mängu varumeestepingilt Maksim Gussev. KuPSi jaoks oli tegu nädala teise mänguga, sest neljapäeval jäädi Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril võõrsil 0:1 alla Varssavi Legiale (Poola). Avamängus Purjele mänguaega ei jagunud, korduskohtumine leiab aset sel neljapäeval.

Soome kõrgliigas sai täismängu kirja Hindrek Ojamaa ning tema koduklubi VPS tegi väärt tulemuse võõrsil, kui mäng HJK vastu lõppes 1:1 viigiga. SJK kaotas kodus 0:2 Lahtile, kui SJK väravasuul oli kogu kohtumise Mihkel Aksalu. Tema meeskonnakaaslasele Trevor Elhile mänguaega ei jagunud. Varumehe rollis oli ka väravavaht Martti Puolakainen, kui HIFK alistas võõrsil 3:1 Mariehamni. Liigatabelis on KuPS 27 punktiga kolmas, kuid sama arv punkte on ka 4.-5. kohal olevatel Honkal ja HJK-l (mäng enam peetud). SJK on 26 punktiga kuues. HIFK on hetkel tabelis üheksas ning KPV ja VPS on 12 võistkonna kõrgliigas vastavalt eelviimasel ja viimasel kohal.

Aste madalamal, Soome esiliigas jäi tabelis viimasel kohal paiknev MYPA kodus 0:2 alla Oulule. MYPA algkoosseisu kuulusid nii Kaarel Usta kui ka Silver Grauberg, kellest viimane vahetati 70. minutil 0:1 kaotusseisus välja. KTP, kelle peatreeeneriks on Argo Arbeiter ja abitreeneriks Indrek Zelinski, jäi viimati 1:2 alla MuSa-le ning on tabelis kümne meeskonna konkurentsis kuuendal kohal.

Rootsi kõrgliigas sai võidu kirja Karol Metsa koduklubi AIK. Mets mängis 90 minutit, kui Stockholmi meeskond alistas võõrsil Uppsala Siriuse 2:0. Liigatabelis on AIK 37 punktiga teisel kohal, sama punktisummaga on tabeli tipus Malmö FF. Nii AIK-st kui ka Malmöst ühe mängu vähem pidanud Djurgården jääb konkurentidest kõigest kahe punkti kaugusele.

Neljapäeval sai Mets samuti kirja täismängu, kui Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril jäädi võõrsil alla Mariborile (Sloveenia) 1:2. Korduskohtumine toimub Rootsis sel kolmapäeval. Eesti koondislane sai 90 minutit kirja veel ühes Rootsi ja Sloveenia klubide omavahelises eurosarjaheitluses, kui Mattias Käit ja Domžale viigistasid Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiri avavaatuses 2:2 Malmöga. Korduskohtumine Rootsis toimub sel neljapäeval.

Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril on võistlustules ka Ilja Antonovi koduklubi Ararat-Armenia. Antonov jälgis viimati varumeestepingilt, kuidas tema tööandja alistas tänu avapoolaja väravatele 2:0 Lincoln Red Impsi (Gibraltar). Korduskohtumine toimub võõrsil homme õhtul.

Kasahstani kõrgliigas oli täpne Artjom Dmitrijev, kui Okžetpes alistas 4:0 Aktobe. Dmitrijev hoolitses avapoolaja ainsa tabamuse eest, mille ta lõi kaheksandal minutil. Sergei Zenjov ja Karagandõ Šahtjor kaotasid võõrsil 0:2 Taldõkorgani Žetisule. Nii Zenjov kui ka Dmitrijev said nädalavahetusel kirja 90 minutit ja teenisid ka kollase kaardi. Šahtjor on 12 meeskonna konkurentsis 20-st mängust teenitud 27 punktiga seitsmes ja Okžetpes 24 punktiga kaheksas.

Möödunud nädalal teatas Šotimaa kõrgliigaklubi St. Johnstone, et on laenanud FC Florast kaitsja Madis Vihmanni. Sel hooajal Norra kõrgliigaklubi Stabæki särki kandnud Vihmann tegi nädalavahetusel oma uue meeskonna ridades debüüdi, kui liigakarikas vannuti 1:2 alla Šotimaa tugevuselt kolmandas liigas mängivale Forfar Athleticule. Vihmann mängis 90 minutit. Šotimaa kõrgliiga alustab tuleval nädalavahetusel, kui St. Johnstone’i vastaseks on laupäeval võõrsil Glasgow Celtic, kes kohtub homme õhtul A. Le Coq Arenal Nõmme Kalju FC-ga.

Lõuna-Korea esiliigas jäid Henri Anier ja Suwon võõrsil 0:2 alla Gwangjule. Anier pääses 0:1 seisul väljakule 82. minutil. Tabeliliider on just Gwangju, kes on 21 vooruga parimana kirja saanud 48 punkti. Suwon on 30 punktiga kuues.

Itaalia kõrgliigaklubi Cagliari pidas hooajaeelse treeningkohtumise Leeds Unitedi (Inglismaa) vastu. Tulemusega 1:1 lõppenud mängus tegi Ragnar Klavan kaasa kogu kohtumise.

Nikita Baranov teenis Bulgaaria kõrgliigas punase kaardi, kui tema koduklubi Stara Zagora Beroe jäi 1:3 alla Kardžali Ardale. Baranov teenis esimese kollase kaardi 24. minutil ja tema mängu lõpetas teine kollane kaart 39. minutil. Avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga, kuid Arda lõi 2:1 juhtvärava 89. minutil ja vormistas lõppseisu kolmandal lisaminutil. Artjom Artjunin mängis 90 minutit, kui tema koduklubi Veliko Tarnovo Etar viigistas 1:1 Varna Tšerno Morega.