08.2020

14:49

Eestlased välismaal: väravavõrku sahistasid Tamm ja Mets

Möödunud nädalal näitasid Euroopa väljakutel oma oskuseid Eesti koondislased. Sündmusterohkel nädalal tegid oma koduklubide eest skoori Karol Mets ja Joonas Tamm.

Stockholmi AIK oli Rootsi kõrgliigas võiduta kaheksa mängu, kuid nädalavahetusel oldi Metsa abiga kodus 2:0 parem Helsingborgist. Sebastian Larsson viis AIK 18. minutil juhtima ning kohtumise teise värava eest hoolitses Mets, kes lõi peaga väravasse Larssoni 52. minuti nurgalöögi. AIK tõusis 16 meeskonna konkurentsis tabelis 12. reale.

Oma võistkonna võidumängus sahistas võrku ka teine eestlasest keskkaitsja, kui Joonas Tamm lõi võiduvärava Tšernigivi Desna hooaja esimeses kõrgliigamängus Zorja vastu. Avapoolaja 0:1 kaotanud Desna viigistas 56. minutil penaltist ning kuus minutit hiljem oli täpne Tamm. 3:1 võidumängu viimase värava lõi Desna võistkond kohtumise 73. minutil. Tänavu lööb Ukraina kõrgliigas kaasa ka Mihkel Ainsalu, kes liitus FK Lvivi meeskonnaga. Lvivi avavooru mäng lükati positiivsete koroonatestide tõttu edasi.

Reedel pidas oma esimese kohtumise uue klubi särgis kaitsja Nikita Baranov, kes esindab tänavusest hooajast Küprose kõrgliigaklubi Karmiotissat. Uueks hooajaks kõrgliigasse tõusnud meeskond näitas koheselt hambaid APOELile, kellega viigistati võõrsil 2:2, kui kahel korral tuldi nimeka vastase vastu välja kaotusseisust. Baranov tegi kaasa 90 minutit.

Ats Purje sekkus möödunud nädalal kahel korral mängu vahetusest, kui Kuopio Palloseura (KuPS) jaoks lõppes teekond Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril, kuid Soome kõrgliigas nopiti kolm võidupunkti. Nädala keskel kaotati eurosarjas võõrsil Moldele (Norra) 0:5. Purje sekkus mängu kohtumise 74. minutil, mil seis oli juba 0:3. Viimased kaks väravat löödi lisaminutitel. KuPSi teekond eurosarjades jätkub Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril.

Nädalavahetusel mängis Purje meistrivõistlustel teise poolaja, kui Mariehamn alistati tulemusega 2:1. Avapoolaja oli KuPS võitnud 1:0. Liigatabelit juhib 12 mängu pidanud Turu Inter, kuid HJK ja KuPS on vastavalt ühe ja kolme punkti kaugusel. Mõlemal jälitajal on peetud üks mäng vähem. Esiliigas on kolmandal kohal Argo Arbeiteri juhendatav KTP, kes alistas viimati võõrsil 3:2 Kajaani. Hindrek Ojamaa kuulus KTP algkoosseisu ja mängis 68 minutit.

Sloveenia kõrgliigahooaeg algas kaotusega Domžale jaoks, kes jäi 1:2 alla Bravole. Mattias Käit sekkus mängu vahetusest kohtumise 49. minutil.

Łódźi Widzew alustab laupäeval Poola esiliigahooaega ning möödunud nädalavahetusel peeti treeningkohtumine Ken Kallaste endise koduklubi GKS Tychy vastu. Avapoolaja kaasa teinud Henrik Ojamaa teenis Widzewi kasuks esimese väravaga lõppenud penalti ning esimene poolaeg võideti 2:0. Kogu kohtumise võitis Łódźi võistkond 3:1. Läinud nädal tõi ka uudise, et Artur Pikk sel hooajal Legnica Miedźi särki selga ei tõmba. Pikk esindas Poola klubi kahel hooajal, neist esimeses mängiti kõrgliigas.

Kasahstani meistrivõistlustel käisid väljakul nii Sergei Zenjov ja Kargandõ Šahtjor kui ka Artjom Dmitrijev ja Okžetpes. Šahtjor kaotas kolmapäeval 0:1 Kaisarile, kuid mängis nädalavahetusel 3:1 üle Kõzõlžari. Zenjov kuulus mõlemas mängus algkoosseisu ja sai kirja vastavalt 82 ja 79 minutit. Artjom Dmitrijev sekkus oma meeskonna 0:2 kaotusmängus Astana vastu vahetusest väljakule 83. minutil, mil väravad olid juba löödud.

Täna õhtul on võistlustules Taijo Teniste koduklubi Bergeni Brann, kes kohtub Norra kõrgliigas võõrsil Stabækiga. Mõlemad meeskonnad on 14 vooruga kogunud võrdselt 18 punkti. Sama punktisummaga on nende seljataga nii Haugesund kui ka Strømsgodset. Parim väravate vahe annab hetkel seitsmenda koha Stabækile. Kuuendal real asuv Kristiansund on nelikust kuue punkti võrra eespool.