29

08.2016

11:54

Eestlased välismaal: Vassiljev ja Jagiellonia tõusid liigatabeli tippu

Täna koguneb Eesti koondis, kelle mängijatel on seljataga tihe nädalavahetus Euroopa väljakutel. Hea emotsiooniga naasevad kodumaale Poolas pallivad Konstantin Vassiljev (pildil) ja Ken Kallaste.

Vassiljev ja Bialystoki Jagiellonia alistasid 2:0 Leczna Gorniku ning on seitsme vooru järel 13 punktiga liiga liidrid. Liigatabel on aga ääretult tihe, sest lausa viiel meeskonnal on kirjas 13 punkti. Võimsa tõusu on teinud ka Kallaste koduklubi Kielce Korona, kes noppis möödunud nädalal liigas kaks võitu ja on 11 punktiga tabeli kuues. Esmaspäeval oli Korona 1:0 parem Krakowi Wislast, reedel alistati 2:1 Plocki Wisla. Vassiljev mängis Jagiellonia võidumängus 90 minutit ning ülehomme, Eesti – Malta mängupäeval oma 28. sünnipäeva tähistav Ken Kallast sai võidumängudes kokku kirja 180 minutit.

Sergei Zenjov ja Gabala (Aserbaidžaan) pidid küll Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiri play-off’i korduskohtumises tunnistama Sloveenia meeskonna Maribori 1:0 paremust, kuid koondtulemusega 3:2 pääseti taas eurosarjas alagrupiturniirile. Zenjov kuulus Gabala algkoosseisu ning sai kirja 86 minutit. Loosi tahtel on Gabala vastasteks Euroopa liiga alagrupiturniiril Anderlecht (Belgia), Saint-Etienne (Prantsusmaa) ja Mainz (Saksamaa).

Euroopa liiga teekond lõppes play-off ringis nii Barõssavi BATE kui ka Rosenborgi jaoks. Mõlemad kohtumised 1:2 kaotanud Rosenborg jäi alla Austria Viinile, BATE kaotas koondtulemusega 2:4 Astanale (Kasahstan). Artur Pikk (BATE) pääses 2:2 viigiga lõppenud korduskohtumises väljakule 87. minutil, tervislikel põhjustel koondiselaagrist eemale jääv Pavel Londak (Rosenborg) möödunud nädalal mänguaega ei teeninud.

Rosenborg on aga jätkuvalt Norra kõrgliiga liider – viimati alistati 3:1 Tromsø. Eestlaste klubid Stavangeri Viking, Vålerenga ja Sogndal hõivavad tabelis vastavalt kaheksanda, üheksanda ja kümnenda koha. 90 minutit mänginud Karol Mets aitas Vikingil teenida 2:2 viigi Lillestrømi vastu, vigastatud Enar Jäägerita mängiv Vålerenga oli 2:1 parem Oddist. Sarnaselt Metsale sai 90 minutit kirja Taijo Teniste, kui Sogndal tegi 1:1 viigi Stabækiga.

Kui Londak ja Rosenborg juhivad Norra kõrgliigat 15-punktilise eduga, siis sama on ette näidata Valgevenes Barõssavi BATE-l. Kuigi meeskonna euroteekond on selleks korraks lõppenud, siis liigas alistati pühapäeval 2:1 Bobruiski Belšina. Artur Pikk pidi sel korral leppima vahetusmehe rolliga.

Soome kõrgliigas jäid 90 minutit mänginud Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK (SJK) 1:3 alla Helsingi IFK-le. Albert Prosa ja Rovaniemi PS (RoPS) kogusid möödunud nädalal kahest mängust neli punkti – esmalt viigistati võõrsil 1:1 Ilvesega, nädalavahetusel oldi 3:0 üle Lahtist. Prosa kuulus mõlemas mängus meeskonna algkoosseisu. RoPS on liigatabelis 40 punktiga kolmandal kohal, SJK on nelja punkti kaugusel seitsmendal real.

Tšehhi kõrgliigas alistasid Siim Luts ja Bohemians 2:0 Jabloneci. Luts kuulus meeskonna algkoosseisu ning vahetati välja kohtumise 79. minutil. Viie mänguga neli punkti teeninud Bohemians on 16 meeskonna konkurentsis 14. kohal.

Rootsi meistrivõistlustel läksid vastamisi Kalmar FF – Norrköping, kes on tööandjateks vastavalt Henri Anierile ja Andreas Vaiklale. Kohtumise võitis liigatabelis teisel kohal olev Norrköping 1:0. Vaikla pidi leppima varuväravavahi rolliga, Anier tabelis 25 punktiga kümnendal kohal oleva Kalmari koosseisu ei kuulunud. Vaikla sai aga mõned päevad varem kirja 90 minutit ja puhta puuri, mil Norrköping alistas karikavõistlustel 4:0 Västerås SK. Karikavõistlustel saatis edu saatis ka Kalmari, kes oli 3:0 üle Grebbestadist.

Möödunud nädalal jäi mänguajata ka koondise kapten Ragnar Klavan, kes jääb vigastuse tõttu eemale kolmapäeval toimuvast Eesti – Malta maavõistlusest. Teisipäevases 5:0 võidumängus võõrsil Burton Albioni vastu oli ta vahetusmehe rollis, mil Liverpool koha liigakarika järgmises ringis kindlustas. Laupäevases Premier League’i matšis Tottenhami vastu, mis 1:1 viigiga lõppes, Klavan enam meeskonna koosseisu ei kuulunud. Inglismaa kõrgliigas on Liverpool kolme mänguga teeninud neli punkti, mis annavad tabelis 11. koha.

Hollandi meistrivõistlustel jäi Henrik Ojamaa uus koduklubi Go Ahead Eagles 0:3 alla Amsterdami Ajaxile. Ojamaa seekord väljakule ei pääsenud. Nelja vooruga on Go Ahead Eagles teeninud ühe punkti ning 18 meeskonnaga liigas ollakse hetkel 16. positsioonil.

Sel nädalal U21 koondisega liituvad Frank Liivak ja Mattias Käit teenisid piiri taga mänguaega. Algrivistuses üles antud Liivak ja Alcobendas Sport alustasid Hispaania tugevuselt neljanda liiga hooaega 0:1 kaotusega Madridi Atletico B vastu. Inglismaal algkoosseisu kuulunud Käit ja Fulhami U23 meeskond kaotasid samuti 0:1 Brighton & Hove Albion U23 meeskonnale.