28

11.2016

15:56

Eestlased välismaal: Vassiljev lõi taas iluvärava

Läinud nädalal käisid Euroopa väljakutel mitmed Eesti koondislased, kellest taaskord paistis eredalt silma Konstantin Vassiljev (pildil). Koondise poolkaitsja lõi Bialystoki Jagiellonia särgis järjekordse iluvärava, kui aitas oma kodumeeskonna Poola kõrgliigas võiduni ja liigatabeli tippu.

Jagiellonia alistas võõrsil 2:1 Chrozowi Ruchi, Vassiljev lõi otse karistuslöögist värava kohtumise 44. minutil seisuks 2:0. Võit tõstis Jagiellonia 33 punktiga tabeli tippu, kuid sama punktiarvuga teisel kohal olev Gdanski Lechia peab oma vooru kohtumise täna õhtul kodus Leczna Gorniku vastu.

Ken Kallaste koduklubi kogus möödunud nädalal kaks võitu, mis tõstis meeskonna 23 punktiga tabelis kaheksandale kohale. Kallaste jälgis mõlemat kohtumist vahetusmeestepingilt.

Varumehe rolliga pidi leppima ka koondise kapten Ragnar Klavan, kui keskkaitsja jälgis pealt, kuidas Liverpool koduväljakul 2:0 Sunderlandi alistas. Liverpool on 30 punktiga Premier League’is teisel kohal, liider Chelsea on vaid punkti kaugusel.

Sergei Zenjovi koduklubi Gabala (Aserbaidžaan) kaotas Euroopa liigas koduväljakul 1:3 belglaste Anderlechtile. Vigastatud Zenjov meeskonna koosseisu ei kuulunud. Viie vooruga pole Gabalal õnnestunud Euroopa liigas punktiarvet avada.

Tšehhi kõrgliigas kuulus meeskonna algkoosseisu Siim Luts, kes sai kirja 66 minutit Bohemians 1905 särgis. Tema koduklubi pidi võõral väljakul tunnistama Karvina 3:0 paremust, kes möödus neist ka tabelis. 15 vooruga teenitud 18 punkti annavad Bohemiansile hetkel 16 meeskonna konkurentsis kaheksanda koha.

Ungari liigas mängis Tarmo Kink Mezőkövesd-Zsóry ridades 80 minutit, kui aitas oma koduklubi võõrsil 1:1 viigini Ujpesti vastu. 12 meeskonnaga liigas on Mezőkövesd-Zsóry 17. vooru järel kuues.

Hollandi meistrivõistlustel jäi Go Ahead Eagles koduväljakul 0:1 alla Willem II-le. Henrik Ojamaa kuulus meeskonna koosseisu, kuid seekord platsile ei pääsenud. Kõrgliiga tabelis langes Go Ahead Eagles viimaseks.

Pühapäeval peeti viimane mänguvoor Valgevene kõrgliigas. Meistriks kroonitud Barõssavi BATE alistas viimases voorus 5:0 Haradzieja. Artur Pikk jälgis liigahooaja viimast matši vahetusmeestepingilt. Sama saatusega leppis 1:1 viigimängus Žodzina vastu Saligorski Šahtjori varuväravavaht Artur Kotenko, kes võitis oma meeskonnaga meistrivõistlustel hõbemedali.