07

11.2016

18:10

Eestlased välismaal: Vassiljevi ja Klavani koduklubid tõusid liigatabeli tippu

Läinud nädalavahetusel sai mitme Eesti koondislase osavõtul lõpu Norra kõrgliiga, kui võidukarika sai pea kohale tõsta Rosenborgi väravavaht Pavel Londak. Samuti lõppesid meistrivõistlused Rootsis, kus Andreas Vaikla saavutas Norrköpinguga kolmanda koha. Valgevenest naaseb koondispausile liigavõitjana Barõssavi BATE vasakkaitsja Artur Pikk ning nädalavahetusel tõusid vastavalt Inglismaa ja Poola kõrgliiga tippu Ragnar Klavani (pildil) ning Konstantin Vassiljevi tööandjad.

89 minutit mänginud Vassiljev aitas Bialystoki Jagiellonia 2:0 võiduni Gliwice Piasti vastu ning tänu Gdanski Lechia viigile tõusis Jagiellonia 30 punktiga Poola liiga liidriks. Lechial on teisena samuti koos 30 punkti. Üle pika aja sai võidurõõmu tunda Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona, kes alistas võõrsil 3:1 Nieciecza. Kallaste mängukeelu tõttu kohtumisest osa ei võtnud. Võit tõstis Korona 16 meeskonnaga liigas 13. kohale.

Inglismaa Premier League’is alistas Ragnar Klavani tööandja Liverpool 6:1 Watfordi. Eesti koondise kapten jälgis kohtumist vahetusmeestepingilt. Võiduga tõusis meeskond tabeli tippu, olles kogunud sarnaselt Londoni Chelseaga 26 punkti.

Artur Pikk BATE reedeses mängus meeskonna koosseisu ei kuulunud, kui Barõssavi meeskond Valgevene liigahooaja kolmanda kaotuse kirja sai. Tulemusega 1:2 vannuti alla Žodzina Torpedo-Belazile. Hooaja lõpuni on jäänud veel kaks vooru, kuid võitja BATE punktide pärast muretsema ei pea. Artur Kotenko tööandja Saligorski Šahtjor on pärast kolmandat järjestikust võitu lähedal teise koha saavutamisele. Viimati pidi Šahtjor kaotusevalu tundma 8. augustil, mil jäädi alla just BATE-le.

Möödunud esmaspäeval oli võistlustules ka Fulhami U23 meeskond, kes jäi võõrsil 3:4 alla Wolverhampton Wanderersi eakaaslastele. Mattias Käit kohtumisest osa ei võtnud. Üheksa vooru järel on Fulhamil koos 12 punktiga, mis annavad 12-liikmelises liigas seitsmenda koha.

Hea emotsiooniga tuleb koondispausile Henrik Ojamaa, kes sekkus Hollandis Go Ahead Eaglesi 1:0 võidumängus liiga liidri Feyenoordi vastu vahetusest kohtumise 85. minutil. Tabelis tõusis Go Ahead Eagles 18 meeskonna konkurentsis 14. kohale.

Norra kõrgliiga lõppes võidukalt juba varem tiitli kindlustanud Rosenborgi ja Pavel Londaku jaoks, kes alistas viimases voorus 2:1 Bodø/Glimti. Karol Mets mängis 90 minutit, kui tema koduklubi Stavangeri Viking jäi 0:2 alla vigastatud Enar Jäägerita mänginud Vålerengale. Viking lõpetas meistrivõistlused kaheksanda kohaga, Vålerenga tõusis võiduga kümnendaks. 11. kohale langes lõpuks Taijo Teniste tööandja Sogndal. Viimases voorus naasis Teniste vigastuspausilt, kuid ei suutnud meeskonda päästa 2:4 kaotusest Aalesundi vastu. Lõppseis 2:4 jõudis tabloole 76. minutil, mil Teniste arvele kirjutati omavärav.

Sergei Zenjov kuulus Gabala (Aserbaidžaan) algkoosseisu, kui meeskond Euroopa liigas 1:2 Saint-Etienne’ile (Prantsusmaa) kaotas. Nädalavahetusel tegi Gabala kohalikel meistrivõistlustel võõrsil 0:0 viigi AZALiga, Zenjov koosseis ei kuulunud.

Tšehhi meistrivõistlustel said algkoosseisu kuulunud Siim Luts ja Bohemians 1905 võõrsil kätte väärtusliku 1:1 viigi Praha Slavia vastu. Liigatabelis on meeskond kuues.

Rootsi kõrgliiga lõppes kolmanda kohaga Norrköpingu ja Andreas Vaikla jaoks. Klubist lahkuv Vaikla mänguaega ei teeninud, kui meeskond kodus 3:1 Göteborgi IFK alistas. Kalmari 1:3 kaotusmängus meistrivõistlused teisega kohaga lõpetanud AIK vastu ei kuulunud koosseisu ründaja Henri Anier. Kalmar sai Rootsi kõrgliigas kuuenda koha.

Tarmo Kink teenis Ungari kõrgliigas mänguaega 52 minutit, kui Mezőkövesd-Zsóry tegi võõrsil väravateta viigi Debreceniga.