11

07.2024

18:16

Eestlased välismaal: Viidas näitas taas resultatiivsust, mitmed koondislased said uue koduklubi

Möödunud nädal oli Eesti jalgpalluritele välismaal sündmusterohke – mitmed koondislased astusid väljakule nii liigamängudes, karikavõistlustel, eurosarjas kui ka treeningkohtumistes. Lisaks mänguminutitele tõi nädal endaga kaasa klubivahetusi ja lepingupikendusi.

Kokkolan Palloveikoti (KPV) ja Sten Jakob Viidas said Soome karikavõistlustel kirja 1:2 kaotuse, kuid liigakohtumisi jätkati võiduga. Võõrsilväljakul teeniti FC Vaajakoski üle teise poolaja väravatest 2:0 võit, sealjuures vormistas kohtumise lõpptabamuse just eestlane. Esimeses kohtumises sai Viidas kirja täismängu, liigas sekkus ta vahetusest 53. minutil. Liigatabelis paikneb KPV teisel positsioonil, olles 14 mänguga kogunud 31 punkti. Nii esikoht kui lähim jälitaja jäävad meeskonnast kolme punkti kaugusele.

Bohemiani jalgpallur Martin Miller sai meeskonnaga kirja 1:1 viigi, kui vastamisi mindi Galway Unitediga. Põhikoosseisu kuulunud Miller vahetati välja 69. minutil. Tabelis asetseb Bohemian kümne meeskonna konkurentsis kaheksandal kohal, olles teeninud 21 mänguga 26 punkti. Lähimast jälitatavast, kel on neli mängu rohkem peetud, lahutab meeskonda kaks punkti.

Markus Poom ja Shamrock Rovers naasid võidule, kui koduväljakul alistati Dundalk tulemusega 1:0. Eestlane sekkus mängu 57. minutil. 23. vooru järel on eestlase koduklubi liigatabelis neljas, olles teeninud 34 punkti – lähimast jälitajast ja jälitatavast lahutab meeskonda kolm punkti.

Treeningkohtumised

Slovacko jalgpallur Vlasiy Sinyavskiy tegi kaasa kahes treeningkohtumises – TSC-ga lepiti 1:1 viiki, Ljubljana Olimpija vastu tuli tunnistada aga vastase 3:1 paremust. Viigimängus tegi eestlane kaasa teise poolajal, teises kohtumises sekkus Sinyavskiy vahetusest 58. minutil.

Grasshopperis pallival Maksim Paskotšil on samuti selja taga kaks mängu – FC Sionile alistuti tulemusega 0:4 ning SC Austria Lustenau teeniti 2:1 võit. Esimeses kohtumises suutis eestlane ka väravavõrgu sahisema panna, kuid kohtunik fikseeris olukorras suluseisu ning värav tühistati.

Mattias Käit mängis koduklubi Bukaresti Rapidi eest treeningkohtumise NK Maribori vastu, kes alistati tulemusega 4:0. Kaptenipaela kandnud eestlane tegi kohtumises kaasa 58 minutit.

Märten Kuuse koduklubi GKS Katowice alistas Opole Odra tulemusega 2:0. Kuusk vahetati väljakule kohtumise 60. minutil.

Treeningkohtumisi pidas ka Dordrechtis palliv Rocco Robert Shein, kes läks vastamisi Feyenoordiga, kellele jäädi alla tulemusega 0:4 ning Heerenveeniga, kellele alistuti 1:4. Eestlane kuulus mõlemas kohtumises põhikoosseisu.

Uus klubi/leping

2022. aasta sügisest Waregemi Zultes mänginud poolkaitsja Kevor Palumets sõlmis laenulepingu Soome klubi HJK-ga, kelle ridades sai ta möödunud nädalaga kirja ka kaks mängu. Debüüdi tegi Palumets Tampere Ilvese vastu, kellele alistuti 0:3. Eestlane vahetati väljakule teiseks poolajaks. Teise kohtumise mängis eestlane klubi eest Meistrite liiga esimeses eelringis, kus tunnistati Panevežyse 3:0 paremust. Euromängus sekkus Palumets vahetusest 68. minutil.

Kaitsja Artur Pikk pikendas lepingut koduklubi Opole Odraga 2025. aasta juuni lõpuni. Pikk liitus klubiga 2022/23 hooaja talvepausil ning on seni esindanud meeskonda 30 kohtumises, löönud ühe värava ning andnud ühe väravasöödu. Pärast lepingupikendust pidas Pikk treeningkohtumise Katowice vastu, kellele alistuti tulemusega 0:2. Eestlane tegi kaasa terve kohtumise.

Noortekoondislane ja Nõmme Unitedi mängija Trevor Hint liitus Saksamaa tippklubi Wolfsburgi U17 võistkonnaga. Sel hooajal jõudis Hint Premium liigas väljakul käia 11 kohtumises, neist kahes kuulus ta algkoosseisu.

Ründaja Karel Mustmaa pikendas lepingut Lissaboni Benficaga, kellega ta liitus 2021. aastal. Möödunud hooajal mängis Mustmaa klubi U23 meeskonna eest 23 mängu ning sai kirja kolm väravat.

Inglismaalt Bohemiani ridadest lahkunud ründaja Sten Reinkort jätkab karjääri Türgis, kus eestlane sõlmis esiliigaklubi Sanliurfasporiga üheaastase lepingu.

Slovakkia esiliigaklubi Šamoriniga pooleaastase lepingu sõlminud Nikita Vassiljev mängis klubi eest esimese kohtumise. Treeningmängus mindi vastamisi Györi ETO-ga, kellele alistuti tulemusega 1:3.

Noortekoondislane ja Viimsi JK jalgpallur Markus Kasemaa Jarl siirdus juuli algusest Rootsi klubisse IFK Göteborg.

Pildil (vasakul) Opole Odraga lepingut pikendanud Artur Pikk. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee