26

06.2019

14:21

Eestlased välismaal: võidud Tenistele ja Vihmannile

Viimase pooleteise nädala jooksul on Eesti koondislased oma oskuseid näidanud Soome ja Norra kõrgliigas. Norra meistrivõistlustel said viimati teise poolaja väravast 1:0 võidud kirja nii Taijo Teniste kui ka Madis Vihmanni (pildil) tööandjad.

Teniste ja Bergeni Brann alistasid koduväljakul Gilbert Koomsoni 73. minuti tabamusest Lillestrømi, kelle nappi kaotust jälgis varumeestepingilt Matvei Igonen. 1:0 võidu said kirja ka Madis Vihmann ja Stabæk, kes olid tänu Franck Boli 89. minuti penaltile võõrsil üle Kristiansundist. Andreas Vaikla ega Brent Lepistu Kristiansundi koosseisu ei kuulunud. Sama tulemusega (0:1) olid Vihmann ja Stabæk möödunud esmaspäeval alla jäänud Tromsøle.

Liigatabelis on Bergeni Brann 21 punktiga (13 mänguga) neljandal kohal. Liider Molde on seni kogunud 28 punkti (13), kuid Molde ja Branni vahele jäävad tabelis nii Odd kui ka Bodø/Glimt, kes on teeninud vastavalt 25 ja 23 punkti, kuid on mänginud kõigest 11 mängu. Lillestrøm on 12 punktiga (12) tabelis 12. kohal ning Stabæk asub kümne punktiga (10) tabeli eelviimasel ehk 15. real. Stabæk on seni pidanud liigas kõige vähem kohtumisi.

Rootsi meistrivõistlustel tehti eile algust uue mänguvooruga, kui Karol Mets ja AIK jäid koduväljakul 0:2 alla Norrköpingule. Mets tegi kaasa kogu kohtumise. AIK on tabelis 24 punktiga kolmas, kuid mängu vähem pidanud Göteborgi IFK ja Häcken on kõigest kolme punkti kaugusel vastavalt neljandal ja viiendal kohal. Norrköpingu võit tõstis nad tabelis vähemalt ajutiselt kuuendaks, neil on samuti kirjas 21 punkti (13-st mängust).

Soome kõrgliigas teenis Kuopio Palloseura tabelisse juurde kuus punkti. Ats Purje mängudes koosseisu ei kuulunud, kui KuPS alistas möödunud nädalal võõrsil 2:1 VPSi ja eile mängiti kodus 5:1 üle Lahti. VPS mängis eile õhtul võõrsil 1:1 viiki Turu Interiga. Nii kaotusmängus KuPSi vastu kui ka eilses viigimängus sai Hindrek Ojamaa VPSi särgis kirja 90 minutit.

Möödunud nädalal kuulusid Seinäjoki JK algkoosseisu nii Mihkel Aksalu kui ka Trevor Elhi, kui SJK jäi võõrsil 0:1 alla HIFKile. Silver Grauberg HIFKi koosseisu ei kuulunud. Eile õhtul oli võistlustel KPV, kes jäi võõrsil 2:4 alla Tampere Ilvesele. KPV mängija Maksim Gussev pääses väljakule vahetusest kohtumise 86. minutil, mil tablool oli juba hilisem lõppskoor.

Liigatabelis on eestlaste klubidest parimal kohal KuPS, kes on seni teeninud 22 punkti (13-st mängust) ja asub kolmandal kohal. SJK on hetkel 17 punktiga (12) kuues ja HIFK 14 punktiga (11) kaheksas. VPS ja KPV hõivavad tabel viimased real, kui teenitud on vastavalt seitse (12) ja kuus (12) punkti.

Lõuna-Korea esiliigatabelis kolmandal tabelireal olev Suwon jäi esmaspäeval kodus 0:2 alla Gwangjule, kes on 36 punktiga tabeliliider. Suwon jääb neist maha üheksa punktiga ning kahe võistkonna vahele mahub tabelis Busani I'Park 32 punktiga. Viimatises Suwoni kaotusmängus tegi Henri Anier kaasa teise poolaja.

Mattias Käit ja tema uus koduklubi Domžale (Sloveenia) võitsid esmalt treeningmängus kodustel meistrivõistlustel kaks astet allpool palliva Celje Šampioni 10:0, kui Käit viibis väljakul teise poolaja. Viimati jäi Domžale 0:2 alla Niši Radnickile (Serbia), kui Käit sekkus mängu vahetusest kohtumise 58. minutil. Täna õhtul mängib Domžale Horvaatia kõrgliigaklubi Zagrebi Lokomotivaga.

Nikita Baranov ja Stara Zagora Beroe alistasid sõprusmängus 4:0 Bakuu FK Sabaili (Aserbaidžaan). Baranov sekkus mängu vahetusest. Bulgaaria klubi ridades teenis mänguaega ka Artjom Artjunin, kui tema meeskond Veliko Tarnovo Etar viigistas 1:1 Pleveni Spartakiga, kes tõusis uueks hooajaks kohalikku esiliigasse.

Leedu kõrgliigas sai 90 minutit kirja Sergei Mošnikov, kui tema koduklubi Palanga jäi võõrsil 2:1 eduseisust 2:3 alla Vilniuse Žalgirisele. Möödunud nädalal jõuti Mošnikovi abiga karikavõistlustel järgmisse ringi, kui võõrsil mängiti 4:0 üle Babrungas