14

05.2023

22:52

Finaalturniir | Hispaania alistas valitseva meistri, Eesti jäi hea võitlusega Šveitsile alla

Kolmes Eesti linnas – Tallinnas, Tartus ja Võrus – sai täna, 14. mail avapaugu neidude U17 EM-finaalturniir, kui peeti alagrupifaasi esimesi kohtumisi. Turniiri alustasid võidukalt Šveits, Hispaania, Prantsusmaa ja Inglismaa.

Eesti neidude U17 koondise jaoks mäng Šveitsiga ajalooline: tegemist oli Eesti debüütmänguga UEFA naiste finaalturniiridel. Vaatamata südikale võitlusele tuli täna tunnistada vastase 4:0 paremust: avapoolajal oli täpne Leela Egli, teisel poolajal olid resultatiivsed Emanuela Pfister, Anja Klingenstein ja Nathalie Widmer. Arvan, et alustasime hästi," rääkis Eesti koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva, kuid kahjuks löödi meile esimese poolaja lõpus värav olukorrast, kus oleksime pidanud kasti kaitsmisel paremini hakkama saama. Üldiselt oli esimene poolaeg enam-vähem selline, nagu ootasime. Teisel poolajal pidime mõningate murede tõttu tegema vahetusi, mis segasid meie mängu ja rütmi päris palju. Šveits on ründes väga hea ja ohtlik ning tekitas piisavalt võimalusi nelja värava löömiseks," võttis Ševoldajeva mängu kokku.

Ma arvan, et lisaks sellele, et mina olen võistkonna üle uhke, võivad tüdrukud iseenda üle väga uhked olla. Loodame, et järgmiseks mänguks saame puhata ning võib-olla on mõni mängija rohkem mänguvalmis. Üldiselt arvan, et saime päris okeilt hakkama!” lisas Ševoldajeva ajaloolise mängu järel, mida jälgis A. Le Coq Arenal 1325 pealtvaatajat.

Hispaania läks turniiri esimesel mängupäeval vastamisi valitseva Euroopa meistri Saksamaaga, kes alistati 2:0. Hispaanlased tüüris võiduni igapäevaselt FC Barcelona esindusnaiskonnas palliv Vicky López, kes avas neidude U17 EM-finaalturniiri ajaloo kiireima väravaga skoori juba mängu esimesel minutil ning otsustas 58. minutil mängu lõppseisu. Lopezi enda sõnul oli kohtumine Saksamaaga raske. Saksamaa on väga heade mängijatega võistkond. Lisaks oli see võistluse esimene mäng. Tulime turniirile ambitsioonikate mõtetega ja nüüd on meil kolm esimest punkti käes," rääkis López.

B-alagrupis teenis esimesed punktid Inglismaa, kes alistas 2:1 Poola eakaaslased. Mängu asuti juhtima 4. minutil ning turvaline kaheväravaline edu toodi tabloole 22. minutil, mõlemal juhul oli värava autoriks Michelle Agyemang. Alates 35. minutist mängis Inglismaa ühemängijalises vähemuses, kui punase kaardi teenis Mari Ward. Vea järel määrati Poolale ka penalti, ent Inglismaa puurilukk tõrjus. Seejärel püsisid väravavõrkud puutumata mängu normaalaja üleminutiteni, kuniks Poola turniiri väravate arve avas Wiktoria Kuprowska.

Tartu Tamme staadionil püsis Rootsi ja Prantsusmaa vaheline kohtumine pikalt väravateta viigis, ent Prantsusmaa võttis teise poolaja tabamustest 3:0 võidu. Kohtumist selgelt domineerinud prantslased jõudsid teenitud juhtväravani 53. minutil, kui täpne oli Liana Joseph, ning lõppseisu vormistasid kaheminutilise vahega skoorinud Lou Autin ja Chancelle Effa Effa.

Neidude U17 EM-finaalturniir jätkub kolmapäeval, 17. mail, kui nii A- kui B-alagrupis peetakse teise mängupäeva kohtumisi. Euroopa tulevikulootuste vahelistele kohtumistele kohapeal kaasa elamiseks saab pääsmeid soetada Piletilevist. Saadaval on nii päevapiletid kui turniiripassid, mis tagavad sissepääsu kõikidele turniiri kohtumistele. Eesti kohtumisi vahendab otsepildis ERR.ee, kõiki ülejäänud mänge näitab UEFA.tv veebiplatvorm.

Neidude U17 EM-finaalturniiri ajakava:

A-alagrupp: Eesti, Hispaania, Saksamaa, Šveits
14. mai kell 13: Saksamaa – Hispaania, Kadrioru staadion 0:2 (otsepilt: UEFA TV)
14. mai kell 19: Eesti – Šveits, A. Le Coq Arena 0:4 (otsepilt: ERRi spordiportaal)
17. mai kell 17: Eesti – Saksamaa, Kadrioru staadion (otsepilt: ERRi spordiportaal)
17. mai kell 19: Hispaania – Šveits, A. Le Coq Arena (otsepilt: UEFA TV)
20. mai kell 17: Hispaania – Eesti, A. Le Coq Arena (otsepilt: ERRi spordiportaal)
20. mai kell 17: Šveits – Saksamaa, Kadrioru staadion (otsepilt: UEFA TV)

B-alagrupp: Rootsi, Poola, Inglismaa, Prantsusmaa
14. mai kell 13: Inglismaa – Poola, Võru staadion 2:1 (otsepilt: UEFA TV)
14. mai kell 17: Rootsi – Prantsusmaa, Tartu Tamme staadion 0:3 (otsepilt: UEFA TV)
17. mai kell 13: Poola – Prantsusmaa, Võru staadion (otsepilt: UEFA TV)
17. mai kell 19: Rootsi – Inglismaa, Tartu Tamme staadion (otsepilt: UEFA TV)
20. mai kell 13: Prantsusmaa – Inglismaa, Võru staadion (otsepilt: UEFA TV)
20. mai kell 13: Poola – Rootsi, Tartu Tamme staadion (otsepilt: UEFA TV)

23. mai kell 17: I poolfinaal, Kadrioru staadion (otsepilt: UEFA TV)
23. mai kell 19: II poolfinaal, A. Le Coq Arena (otsepilt: UEFA TV)

26. mai kell 19: finaal, A. Le Coq Arena (otsepilt: UEFA TV)

Pildil Liisi Karilaid (vasakul) ja Sydney Joy Schertenleib (paremal). Foto: Sam Barnes, Sportsfile/UEFA