23

05.2023

21:17

Finaalturniir | Suurejoonelise noorteturniiri finalistid on Prantsusmaa ja Hispaania

Neidude U17 EM-finaalturniir on jõudmas lõpusirgele, kui teisipäeval, 23. mail peeti Kadrioru staadionil ja A. Le Coq Arenal poolfinaalmänge. Turniiri finalistid on Prantsusmaa ja Hispaania.

Kadrioru staadionil peetud kohtumises võttis Prantsusmaa ülikindla 10:2 võidu Šveitsi üle. Kogu mängu valitses Prantsusmaa, kes esimesel poolajal jõudis sihini neljal ja teisel poolajal kuuel korral.

Kohtumise resultatiivseim oli kübaratrikiga prantslanna Maeline Mendy, talle järgnesid kahe tabamusega Elisa Rambaud ja Chancelle Effa Effa. Prantsusmaa eest lõid veel väravaid Naolia Traore, Liana Joseph ja Ornella Graziani. Šveitsi eest said tabamuse kirja esimesel poolajal Iman Beney ja teisel poolajal Anja Klingenstein.

Teine finalist selgus A. Le Coq Arenal Hispaania ja Inglismaa vastasseisust, kus Hispaania näitas tulemusega 3:1 paremust. Hispaania läks kohtumist juhtima juba viiendal minutil Vicky Lópezi tabamusest, mis jäi ka avapoolaja ainsaks väravaks. Inglismaa viigistas mängu 55. minutil, kui Katie Reid palli vastaste väravavõrku sahistas. Hispaania viis taas juhtima 88. minutil Ainoa Gómez. Hispaanlannad suurendasid edu veelgi esimesel lisaminutil, kui resultatiivne oli Pau.

Neidude U17 EM-finaalturniiri finaal toimub reedel, 26. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal. Pääsmeid saab soetada Piletilevist. Kohtumisi vahendab otsepildis UEFA.tv veebiplatvorm.

Neidude U17 EM-finaalturniiri ajakava:

A-alagrupp: Eesti, Hispaania, Saksamaa, Šveits
14. mai kell 13: Saksamaa – Hispaania, Kadrioru staadion 0:2 (otsepilt: UEFA TV)
14. mai kell 19: Eesti – Šveits, A. Le Coq Arena 0:4 (otsepilt: ERRi spordiportaal)
17. mai kell 17: Eesti – Saksamaa, Kadrioru staadion 0:5 (otsepilt: ERRi spordiportaal)
17. mai kell 19: Hispaania – Šveits, A. Le Coq Arena 3:0 (otsepilt: UEFA TV)
20. mai kell 17: Hispaania – Eesti, A. Le Coq Arena 6:0 (otsepilt: ERRi spordiportaal)
20. mai kell 17: Šveits – Saksamaa 2:1, Kadrioru staadion (otsepilt: UEFA TV)

B-alagrupp: Rootsi, Poola, Inglismaa, Prantsusmaa
14. mai kell 13: Inglismaa – Poola, Võru staadion 2:1 (otsepilt: UEFA TV)
14. mai kell 17: Rootsi – Prantsusmaa, Tartu Tamme staadion 0:3 (otsepilt: UEFA TV)
17. mai kell 13: Poola – Prantsusmaa, Võru staadion 0:3 (otsepilt: UEFA TV)
17. mai kell 19: Rootsi – Inglismaa, Tartu Tamme staadion 0:3 (otsepilt: UEFA TV)
20. mai kell 13: Prantsusmaa – Inglismaa, Võru staadion 1:1(otsepilt: UEFA TV)
20. mai kell 13: Poola – Rootsi, Tartu Tamme staadion 6:0 (otsepilt: UEFA TV)

23. mai kell 17: Prantsusmaa – Šveits (I poolfinaal), Kadrioru staadion 10:2
23. mai kell 19: Hispaania – Inglismaa 3:1 (II poolfinaal), A. Le Coq Arena

26. mai kell 19: Prantsusmaa – Hispaania (finaal), A. Le Coq Arena (otsepilt: UEFA TV).