20

05.2023

20:20

Finaalturniir | Šveits lülitas Saksamaa konkurentsist, Eesti jäi südika võitlusega alla valitsevale maailmameistrile

Laupäeval, 20. mail peeti Tallinnas, Tartus ja Võrus neidude U17 EM-finaalturniiri alagrupifaasi viimased kohtumised, mille järel jätkavad poolfinaalides teekonda Euroopa meistri tiitli poole Prantsusmaa, Hispaania, Inglismaa ja Šveits.

Eesti neidude U17 koondis pidi A. Le Coq Arenal tunnistama valitseva maailmameistri Hispaania 6:0 paremust. Hispaania avas skoori üheksandal minutil Marisa tabamusest. Eesti näitas avapoolajal südikat võitlust, kuid väravate realiseerimiseni ei jõutud. 41. minutil skooris taas Marisa. Teisel poolajal olid resultatiivsed hispaanlannad Lorena Cubo ja Elena Vázquez ning Alba Cerrato Izquierdo, kes oli täpne penaltipunktilt. Võidu vormistas 89. minutil kübaratrikiga Marisa. Hispaania võitis A-alagrupi, Eesti lõpetas turniiri neljandana. Eesti neidude finaalturniiri viimasele kohtumisele elas tribüünidel kaasa 1032 pealtvaatajat.

A-alagrupis toimus ka üks tõeline üllatus, kui Šveits lülitas tulemusega 2:1 konkurentsist 13-kordse Euroopa meistri Saksamaa. Šveits läks tasavägist kohtumist juhtima 37. minutil Iman Beney tabamusest. Saksamaa viigistas seisu teisel poolajal 61. minutil Estrella Merino Gonzaleze väravast. Šveits, kes vajas poolfinaali pääsemiseks kindlat võitu, läks mängu taas juhtima Noemi Ivelj penaltilöögist. Sakslannad võitlesid kohtumise viimaste minutiteni, kuid siiski tuli vastu võtta 1:2 kaotus Šveitsilt, kes liikus edasi poolfinaali.

B-alagrupis mängisid Prantsusmaa ja Inglismaa 1:1 viiki. Mõlemad naiskonnad olid edasipääsu juba eelmises voorus taganud, kuid mängus oli alagrupi võit. Inglismaa asus kohtumist juhtima 44. minutil Mari Wardi tabamusest. Prantsusmaa viigistas 76. minutil Chancelle Effa Effa väravast. Viiki jäi ka võistkondade punktiseis – mõlemad naiskonnad teenisid kokku seitse punkti, kuid väravate vahega teenis alagrupi võidu Prantsusmaa. Võru spordikeskuse staadionil elas kohtumisele kaasa 571 pealtvaatajat.

Tartus Tamme staadionil teenis Poola 6:0 võidu Rootsi üle. Kohtumise resultatiivseim oli kübaratrikiga poolatar Zuzanna Grzywińska, võiduskoori aitasid vormistada ka Roksana Jagodzińska, Zuzanna Witek ja Iga Witkowska. Poola teenis B-alagrupis kolmanda koha, Rootsi neljanda. Mängu oli staadionile vaatama tulnud 458 pealtvaatajat.

Neidude U17 EM-finaalturniir jätkub teisipäeval, 23. mail peetavate poolfinaalmängudega, kus kohtuvad Inglismaa ja Hispaania ning Prantsusmaa ja Šveits. Euroopa tulevikulootuste vahelistele kohtumistele kohapeal kaasa elamiseks saab pääsmeid soetada Piletilevist. Saadaval on nii päevapiletid kui turniiripassid, mis tagavad sissepääsu kõikidele turniiri kohtumistele. Eesti kohtumisi vahendab otsepildis ERR.ee, kõiki ülejäänud mänge näitab UEFA.tv veebiplatvorm.