22

08.2018

21:37

Neidude U17 koondis kohtus Tallinnas maavõistlusmängus Põhja-Iirimaaga ning koduväljakul tuli vastu võtta 1:2 kaotus.

Külalised alustasid mängu aktiivsemalt, surudes eestlannad enda väljakupoolele kaitsesse. Esialgu siiski liigselt ohtlikke olukordi tekitada ei suudetud, sest löögid maandusid Eesti väravas seisnud Katriin Sauluse süles või lendasid raamist mööda. Eestlannade rünnakuüritused jäid pigem harvaks ja rohkem tuli tegeleda palli klaarimisega.

Põhja-Iirimaa jõudis sihile veerandtunni möödudes, kui Kerry Beattie avas skoori, lüües palli kaunilt üle puusa Sauluse selja taha. Pärast väravat jätkus külaliste surve, kuid ka Eesti hakkas mängu rohkem sisse elama, jõudes pealelöökideni. Siiski oli Põhja-Iirimaa taas resultatiivseks pooleks - 25. minutiks oli seis 2:0. Nurgalöögist tulnud palli lõi peaga väravasse võistkonna kapten Toni-Leigh Finnegan. Vaheajapausile mindigi vastaste kaheväravalises eduseisus.

Teisel 40-minutilise poolajal elavnes omakorda Eesti, kui üha enam suudeti palliga enesekindlamalt tegutseda. 49. minutil tasus tubli tegutsemine ennast ära, kui Liisa Merisalu leida tee vastaste karistusalasse ja saatis tugeva löögiga palli väravasse, vähendades Eesti kaotusseisu. Paaril korral suutsid eestlannad veel teravalt vastaste värava lähistel tegutseda, kuid viigini enam ei jõutud. Pildigaleriid mängust on võimalik näha Eesti naiste jalgpalli Facebooki lehel.

Eesti kohtub Põhja-Iirimaaga ka reedel, 24. augustil. Mäng peetakse taas EJLi TNTK staadionil algusega kell 18.