08

04.2022

22:44

Himanen lõi värava, kuid koondis kaotas Kreekale

Eesti naiste koondis pidas Tallinnas A. Le Coq Arenal aasta esimese MM-valikmängu Kreekaga, kuid vaatamata sinisärkide edukale väravale jäädi alla tulemusega 1:3.

Mäng algas kreeklaste jaoks tugevalt, kui 14. minutil mindi Sofia Koggouli väravast kohtumist 1:0 juhtima. Eesti sellest ei heitunud ja jõudis mitmele vasturünnakule. Nii õnnestus 16. minutil Kelly Rosenil pall kauglöögiga vastaste väravale suunata, kuid kreeklaste väravavaht püüdis oskuslikult. 21. minutil õnnestus taas kreeklaste rünnak, kui esmalt murti Eesti väravakasti ja sealt õnnestus pall värava ette sööta ning sama Koggouli jalast sinisärkide võrku suunata.

Teine poolaeg algas Eestile edukalt, sest 63. minutil mängiti Kristina Bannikova löödud nurgalöögist pall kreeklaste värava alla, kust Kairi Himanen selle peaga väravasse suunas. Eesti tegi kohtumises kaks vahetust: 67. minutil lahkus väljakult Signy Aarna ja tema asemel sekkus Mari Liis Lillemäe ning 78. minutil vahetati välja Himanen ning mängu tuli Grete Daut. Mängu viimane värav sündis 76. minutil, kui löögile pääses kreeklane Veatriki Sarri.

Naiste koondise peatreeneri Sirje Roopsi sõnul oli vaatamata kaotusele mängujärgne emotsioon hea. „Me lõime siiski värava! Nagu näha, siis oskame mängida küll, kui endasse usume,“ rääkis Roops. Ta lisas, et palli võitmise momendid ei tohiks tulla üllatusena ja pigem tuleks kiiremini osata edasi tegutseda.

Intervjuu peatreener Sirje Roopsiga:

Eesti värava autor Kairi Himanen rääkis, et väravalöömine oli võimas. „Kodupubliku ees on alati tore. Selle emotsiooni pealt on väga mõnus Kreekasse minna,“ ütles Himanen. Ta lisas, et kui kohtumises hakati individuaalselt palliga julgemat mängu näitama, andis see kogu võistkonnale kindlust juurde.

Intervjuu Kairi Himaneniga:

Naiste koondise järgmine kohtumine toimub 12. aprillil, kui kell 20.00 minnakse võõrsil vastamisi taas Kreeka koondisega.