29

06.2022

08:54

JÄRELVAADATAV | Naiste koondis vormistas võiduga ajaloolise saavutuse

Eesti naiste koondis kohtus 28. juunil Pärnu Rannastaadionil MM-valikmängus Kasahstaniga, kui tugeva teise poolajaga vormistati ajalooline 4:2 võit.

Mäng algas võitluslikult ja võimalusi sündis mõlemale naiskonnale. Esimene värav sündis vastaste heast ründetööst, kui 37. minutil suutsid kasahhid Eesti kaitseliinist läbi murda ja palli võrku suunata. Esimesel poolajal kumbki naiskond vahetusi ei teinud ja vaheajale läks kodunaiskond 0:1 kaotusseisus.

Teine poolaeg algas eestlannadele õnnetult, kui juba 52. minutil pääses Kasahstani naiskond sinisärkide värava alla ja vaatamata püüdlikule kaitsetööle lõi vastastest Svetlana Bortnikova seisuks 0:2. Sellele järgnes aktiivne pressing Eesti koondiselt, mis viis 61. minutil sihile, kui Getter Saare löögist suudeti tabloole manada 1:2 seis. Seejärel tegi Eesti kaitseliinis vahetuse, kui väljakult lahkus Signy Aarna ja tema asemel sekkus Maarja Saulep. 71. minutil lõi Eesti nurgalöögist kauni iluvärava, kui pealöögiga oli täpne Kairi Himanen. 88. minutil andis Lisette Tammik väravalt söödu vastaste värava alla ja palli suunas omakorda võrku taaskord Getter Saar. Tabamus viis Eesti juhtima skooriga 3:2. Üleminutitel oli kirsiks tordil Lisette Tammiku otse karistuslöögist löödud 4:2 värav. Eesti pole ajalooliselt varem valikmängudes nelja väravat ühes kohtumises löönud, mis ühtlasi on naiste koondise poolt ajalooline saavutus.

Naiste koondise järgmine kohtumine toimub 2. septembril, kui koduses MM-valikmängus minnakse vastamisi Prantsusmaaga.