29

05.2024

19:56

Kahel korral kaotusseisu seljatanud Eesti rannakoondis leppis Prantsusmaa paremusega

Eesti rannajalgpallikoondis pidas täna, 29. mail aasta esimese kohtumise väliväljakul, kui Pärnu Düünil võõrustati Prantsusmaad. Lõpuvile järel tunnistasid eestlased vastase 6:3 paremust.

Mõlemad meeskonnad alustasid kohtumist tempokalt ning kasutasid rünnakute ülesehituseks enamjaolt ääri. Esimese kolme minutiga tekitasid eestlaste poolelt parimaid võimalusi väravavaht Kaspar Kotter ning vigastuspausilt naasnud Sander Lepik. Kui Eesti võimalused jäid kasutamata, siis Prantsusmaa muukis eestlaste väravasuu lahti kohtumise viienda minuti alguses: suurepärase ühepuutelise söödumänguga leiti värava all Salim Laassami, kes olukorra realiseeris.

Kuuendal minutil vormistas viigivärava Rauno Nõmmiko: vasakult äärelt löögile läinud Ragnar Rumpi pallil oli Prantsusmaa puurilukk küll kätega vahel, kuid nahkkera jõudis sealt täpselt Nõmmiko jalani. Kolmandiku viimasel minutil nägi veel kahte väravat. Esmalt viis prantslaste omavärav Eesti meeskonna esmakordselt juhtpositsioonile, kuid vaid mõned sekundid hiljem lõi 2:2 viigitabamuse tabloole esimese värava autor Laassami.

Kohtumise 19. minutil leiti täpse sööduga Dionizio Santos Dias, kes kandis hoolt Prantsusmaa kolmanda tabamuse eest. Samal minutil teenis Eesti karistuslöögi, mille Kristian Marmor kindlalt võrku saatis: pall riivas küll esimest liivaluidet, kuid see nahkkera trajektoori suures plaanis ei mõjutanud ning pall lendas kindlalt üle väravavahi viimase selja taha. Teise kolmandiku lõpus suutis Prantsusmaa eestlaste eksimuse ära kasutada ning Laassami kirjutas enda nimele kübaratriki. Santos Dias viis Prantsusmaa veel sekundid enne vaheajavilet kaheväravalisse eduseisu.

Viimasel kolmandikul suutis Eesti veel tempo üles saada, kuid ükski võimalus ei realiseerunud, sest prantslased tegid suurepärast kaitsetööd. Kui 30. minutil Erol Kigaste käärlöögi olukord kasutamata jäi, andis vastane sellele kohe endapoolse vastuse. Nii sai kohtumise lõpptabamuse enda nimele Laassami ning Prantsusmaa võttis kohtumisest 6:3 võidu.

Eesti koondise kapten Kristian Marmor ütles pärast kohtumist, et meeskond järgis planeeritud mängujoonist, kuid taaskord sai saatuslikuks viimane kolmandik. „Esimesed kaks kolmandikku mängisime kui võrdne võrdsega, aga siis hakkame rabistama ning laseme endale poolvõimalused ära lüüa. Pallivaldamise ajal laseme rumalad eksimused sisse ning kaotame palli – nii lüüaksegi hoopis meile ära,“ rääkis ta.

Eksimustena tõi Marmor välja ebatäpsed söödud äärtele. „Kui meil lasti palliga rahulikult tulla, jäi meil kvaliteetse söödu näol i-le täpp panemata, sest pallid läksid küljesisseviskeks või jäid liiga lühikeseks, mida ei saanud mängida. Samas prantslased tegid sama asja ideaalselt.“

Marmor lisas, et kuigi täna tuli prantslastelt võtta vastu kolmeväravaline kaotus, minnakse korduskohtumisele vastu vaid pisimuudatustega. „Vaatame mängu üle, võibolla koosseisus teeme nelikus muudatusi, kuid suures pildis jätkame nii nagu täna mängisime,“ sõnas kapten lõpetuseks.

Eesti – Prantusmaa korduskohtumine ootab Pärnus Düünil ees neljapäeval, 30. mail kell 16.00. Sissepääs mängule on tasuta ning kohtumise otsepilti vahendab jalgpall.ee.