14

03.2023

18:35

Kolm väravat löönud neidude U17 koondis lõpetas turniiri napi kaotusega

Finaalturniiriks valmistuv Eesti neidude U17 koondis mängis täna, 14. märtsil viimase kohtumise Rumeenias toimuvas EM-valikturniiri teises ringis. Kuigi Rumeenia väravavõrku saadeti pall kolmel korral, tuli tunnistada vastase 4:3 paremust.

Mäng algas väga tasavägiselt ning väravateta viik püsis tablool 11. minutini, mil Rumeenia kapten Alexandra Boboc saatis palli kauglöögist Katarina Elisabeth Käpale püüdmatult võrku. Mida poolaeg edasi, seda enam avaldasid eestlannad vastasele survet, kui nõelata prooviti nii vasturünnakutest kui karistus- ja nurgalöökidest, ent olukordi väravaks vormistada ei õnnestunud. Avapoolaja lõpuminutitel jõudis sihini hoopis turniiri võõrustaja, kui nurgalöögijärgses olukorras toimetas palli värava alumisse nurka Andra Mihaescu.

Eesti alustas hästi ka teist poolaega ning vastasele valmistati korduvalt peavalu, ent rünnakutel oli efektiivsem Rumeenia. Vastane jõudis oma kolmanda väravani 57. minutil, kui taaskord oli täpne Mihaescu. Kuus minutit hiljem teenis aga Eesti ründeliinis tegutsenud Aleksandra Orlova penalti, mille ise ka kindlalt realiseeris ning avas sellega eestlaste turniiri väravatearve. 67. minutil oli aga taas täpne Rumeenia, kui Eesti puuriluku ebaõnnestunud väljatuleku kasutas ära Ioana Stancu. 79. minutil oli omakorda täpne Eesti: Karola Purgatsi pika palli järel pääses vastase värava poole jooksu Elisabeth Õispuu, kes tõstis palli efektselt üle väravavahi. Vaid kolm minutit hiljem võeti üles sarnane rünnak ning sedapuhku oli täpne Jane Mirjam, vähendades kaotusseisu üheväravaliseks.

„Olen rahul tänases mängus meie löödud väravatega, aga lasime kahjuks neid endale liiga palju ka vastu lüüa. Praegune peegeldab meie seisu ja annab aimu, mida veel parandama peame. Mida rohkem kogub iga mängija mänguminuteid, seda paremini oleme valmis oma mänguplaani kontrolli all hoidma,“ rääkis peatreener Aleksandra Ševoldajeva. „Kahjuks peame leppima sellega, et meie üks põhiründaja Vanessa Grutop sai enne tänast kohtumist treeningul rangluumurru ja tema kodusel finaalturniiril vigastuse tõttu mängida ei saa,“ lisas Ševoldajeva.

EM-valikturniiri teises ringis selguvad seitse koondist, kes asuvad lisaks Eestile võistlema maikuus Tallinnas, Tartus ja Võrus toimuval EM-finaalturniiril. Finaalturniirile pääsevad A-tugevusgrupi alagruppide võitjad. Alagrupist A1, kuhu kuulus ka Eesti, kindlustas pääsu finaalturniirile Poola, kes leppis samal ajal toimunud kohtumises Tšehhiga 2:2 viiki.

U17 neidude EM-finaalturniir toimub tänavu 14.–26. maini. Finaalturniirile pääsevad kaheksa erineva Euroopa riigi rahvuskoondised. Turniiri korraldajana on Eesti oma koha juba taganud, ülejäänud seitse koondist kvalifitseeruvad finaalturniirile läbi kevadise valiksarja. Kahe neljaliikmelise alagrupi loosimine toimub 13. aprillil A. Le Coq Arenal.

Alagruppide kohtumised on jaotatud kahe keskuse ja kolme Eesti linna vahel. A-alagrupp mängib kohtumisi Tallinnas A. Le Coq Arenal ja Kadrioru staadionil ning B-alagrupis võetakse mõõtu Lõuna-Eestis Tartu Tamme staadionil ja Võru Spordikeskuse staadionil. Eesti on paigutatud A-alagruppi ning mängib A. Le Coq Arenal 14. ja 20. mail ning Kadrioru staadionil 17. mail.