11

01.2019

15:58

Koondis alustas aastat võiduga Soome üle!

Eesti koondis pidas täna Kataris aasta esimese maavõistluse, kui Dohas kohtuti Soome koondisega. Koondisel õnnestus alustada aastat võidukalt, kui põhjanaabrid alistati 2:1.

Avapoolaega alustas teravamalt Soome, kuid hoopis Eesti nõelas esimesena. 35. minutil teenis Henri Anier ligikaudu 25 meetri pealt karistuslöögi ning täna kaptenipaela kandnud Gert Kams suutis tekkinud võimaluse fantastiliselt ära kasutada, kui tema täpne löök mängis üle Walter Viitala ning maandus väravavõrgus.

Nii avapoolaja lõpus kui ka teise poolaja alguses näitas oma oskuseid Sergei Lepmets ning Eesti värav püsis puutumatuna.

49. minutil tekkis Eestil suurepärane võimalus, kuid Viitala tegi väga hea tõrje, kui teiseks poolajaks platsile tulnud Mark Oliver Roosnupp lõi tugeva löögi värava suunas. Tagasi põrkunud palli lõi väravasse Robert Kirss, aga kahjuks oli abikohtunik fikseerinud suluseisu.

Eesti läks 62. minutil kohtumist juhtima 2:0, kui realiseeriti väga hea meeskondlik rünnak. Rolli mängisid kõik kolm mängijat, kelle peatreener Martin Reim teiseks poolajaks väljakule saatis. Artjom Dmitrijev võitis palli, Markus Poom leidis sööduga Sander Puri, kelle väga hea sööt jõudis omakorda Mark Oliver Roosnupuni, kes otsustas löömise asemel anda söödu Henri Anierile, kes lõi palli väravasse!

Seejärel näitas meie väravasuul tegutsenud Lepmets korduvalt oma oskuseid, kui suutis nii 64. kui 70. minutil teha fantastilise tõrje. Teise löögi puhul tabas pall ka posti.

81. minutil lõi Soome ühe värava tagasi, kui paremalt äärelt tulnud terava söödu vormistas väravaks Rasmus Karjalainen.

Soomel tekkis esimesel lisaminutil suurepärane võimalus mäng viigistada, kuid Sergei Lepmets näitas taas oma klassi ning koondis alustas aastat võidukalt!

Vaata galeriid SIIT

Vaata väravaid ERRi spordiportaalist!

Kuuest potentsiaalsest debütandist tegid oma esimese mängu A-koondises viis mängijat. Tänasesse algkoosseisu kuulusid Robert Kirss, Henrik Pürg ning Rasmus Peetson, teiseks poolajaks sekkus mängu noor poolkaitsja Markus Poom ning 74. minutil pääses platsile Tristan Koskor. Tänast mängu protokolli saab vaadata SIIT

Koondiselaager Kataris jätkub ning teisipäeval ootab meeskonda ees kohtumine Islandiga. Island – Eesti maavõistlus peetakse teisipäeval, 15. jaanuaril Jassim bin Hamad staadionil (Al Sadd) meie aja järgi kell 18.45. Mängust teeb otseülekande ERRi spordiportaal (kommentaator Alvar Tiisler).