26

10.2009

11:40

Koondislaste nädal võõrsil: Vassiljevilt värav, Kotenkole punane

Konstantin Vassiljev (pildil) realiseeris Sloveenias meeskonnakaaslase Rok Buzeti hea eeltöö ning viis Lendava Nafta 1:0 võidule Ljubljana Olimpija üle. 87. minutil vahetati Vassiljev välja.

17 punkti kogunud Nafta püsib kaheksandal tabelireal, olles koha võrra all pool olevast Labod Dravast nelja silmaga ette rebinud.

Hollandis käib jätkuvalt viletsalt AZ Alkmaari käsi, kes seekord kaotas kodus 2:4 Amsterdami Ajaxile. Ragnar Klavan platsile ei pääsenud. Viimasest viiest kohtumisest neli kaotanud AZ on 15 silmaga kaheksas.

Sergei Pareiko tegi Tomski Tomi särgis Venemaa kõrgliigas hooaja kümnenda nullimängu, kuid kuna ründajad ei suutnud sihile jõuda, tuli Permi Amkariga leppida 0:0 viiki. 26 kohtumisest 32 punkti korjanud Tom on 11. kohal.

Mullu Soome meistriks tulnud Turu FC Inter jõudis tänavu karikafinaali, kui vahetusest sekkunud Ats Purje söödust kindlustas Mika Ojala Interile 4:3 võidu FC Lahti üle.

Györi ETO viigistas Ungaris 1:1 Kaposvariga, Tarmo Kink tegi kaasa terve kohtumise. ETO on ühe vähempeetud kohtumise juures 21 punktiga neljas.

Artur Kotenko tänavuse hooaja esimene mäng Stavangeri Vikingi ridades sai lõpu juba 25. minutil, kui puurilukk puudutas palli karistusalast väljaspool käega ning sai punase kaardi. Viking kaotas 1:0 eduseisust 1:2.

Bodø/Glimt alistus võõrsil 0:2 Stabækile ning kukub järgmiseks hooajaks 1. divisjoni. Pavel Londak viibis Stabæki vastu väljakul 90 minutit, Alo Bärengrub oli pingil. Raio Piiroja ja Fredrikstad lõpetavad koha võrra kõrgemal, 14. tabelireal ning peavad püsimajäämise eest võitlema üleminekumängudel. Pühapäeval alistuti 1:2 Moldele, Piiroja tegi kaasa 90 minutit.

Ainsana teenis punktilisa Tromsø, kes alistas 3:1 Kristiansandi Starti. Joel Lindpere kaasa ei teinud.  Tromsø on enne viimast vooru 40 silmaga kuues, kahel lähimal jälitajal Vålerengal ja Sandefjordil on sama palju punkte.

Norra 1. divisjonis tegi oma elu pingeliseks Hønefoss (Aleksandr Dmitrijev 90), kes alistus võõrsil 1:2 Mjøndalenile. Voor enne lõppu on Hønefoss 55 punktiga liider, kuid teisena jätkaval Haugesundil on võrdne arv punkte. Oma viimase mängu peab Hønefoss Sogndaliga, kes jääb neist 2 punkti kaugusele.

Silkeborgi eest 78. minutil väljakule pääsenud Kaimar Saag ei suutnud oma meeskonda päästa 0:1 allajäämisest FC Københavnile. Sønderjyske (Andrei Sidorenkov ei mänginud) kaotas 0:2 Esbjerg fB-le. Silkeborg on 20 punktiga neljas, Sønderjyske 14 silmaga kaheksas.

Enar Jääger ei mahtunud Serie B-s Ascoli rivistusse, kui võõrsil jäädi 2:4 alla Empolile. 11 vooru järel on Ascoli 14 silmaga 14. kohal. Jönköpings Södra (Kristen Viikmäe 90) viigistas 3:3 Assyriska FF-ga ning lõpetas Rootsi 1. divisjoni 10. kohal.

Sergei Zenjov pääses väljakule 65. minutil, kui Lvovi Karpatõ tuli kodus Zaporožija Metallurgi vastu välja 0:3 kaotusseisust ja viigistas 3:3. Karpaadid on 16 silmaga 7. kohal.