02

07.2022

18:02

Meeste rannajalgpallikoondis tunnistas Poola paremust

Eesti meeste rannajalgpallikoondise jaoks jätkusid täna mängud Nazares Euroliiga A-divisjonis, kui eile Portugalile 1:8 alla jäänud koondis pidi täna tunnistama Poola 7:2 paremust.

Eile vaieldamatu rannajalgpalli tipu Portugali vastu küll juhtima läinud, kuid lõpuks kaotanud Eesti, jäi täna esimesel kolmandikul kiirelt tagaajaja rolli, kui esmalt avas skoori Patryk Pietrasiak. Seejärel suurendas poolakate eduseisu Ziober Witold ning paar minutit hiljem oli taas täpne Pietrasiak. Enne avakolmandiku lõppu tegi veel skoori Witold ning Eesti läks läbi Sander Lepiku tabamuse vaheajale 1:4 seisul.

Teisel kolmandikul ei õnnestunud eestlastel vastaste väravalukku lahti muukida ning hoopis Poola oli see, kes oma seisu kindlustas. Pietrasiak röövis Eesti värava lähistel palli Joosep Juhalt ja tema löök jäi väravas seisnud Kaspar Kotterile püüdmatuks. Tõelise iluväravaga säras Pietrasiak veel kolmandiku lõpu eel, kui saatis ligi poole väljaku pealt käärlöögi ristnurka ja tegi seisuks 6:1.

Viimasel kolmandikul asus Eesti väravasuule väljakumängija Kristian Marmor, sest tavapärase kahe väravavahi asemel reisisid eestlased olude sunnil Portugali ühe puurivahiga. Kuigi rünnakutel oldi usinamad, siis olid poolakad esmalt need, kes resultatiivust näitasid, kui jala sai valgeks Michal Witkowski. Sander Lepik sai kirja ka oma mängu teise tabamuse, kuid võidust jäid eestlased kaugele ning kohtumine lõppes nende poolt vaadatuna 2:7.

Lisaks Portugalile ja Poolale kuuluvad Eestiga samasse alagruppi ka Šveits ja Prantsusmaa. Praeguse seisuga hoiab alagrupis esikohta Portugal, kellele on võrdsete punktide juures võrreldes Šveitsi ja Poolaga parem väravate vahe. Täna õhtul kohtuvad omavahel Portugal - Prantsusmaa ning pühapäeval on vastamisi Poola - Prantsusmaa ja Portugal - Šveits. Eesti peab oma järgmised mängud septembris Itaalias, kui vastamisi minnakse Šveitsi ja Prantsusmaaga.

Pildil Sander Lepik. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee