01

07.2022

21:04

Meeste rannakoondis jäi A-divisjoni avamängus alla Portugalile

Eesti meeste rannajalgpallikoondis pidas täna oma ajaloo esimese kohtumise Euroliiga A-divisjonis, kui Portugali vastu õnnestus küll esmalt eduseis haarata, kuid seejärel tuli tunnistada vastaste 8:1 paremust.

Eesti jaoks algas mäng Euroopa edetabelis teist kohta hoidva Portugali vastu lubavalt, kui esimesel kolmandikul viis Rauno Nõmmiko eestlased juhtima. Minimaalse eduga mindi ka vaheajale.

Teine kolmandik kulges Eesti jaoks siiski raskelt, kui vastased ajasid näljaselt väravat taga. Portugal tabas esmalt latti ning järgmisel rünnakul viigistas Léo Martins käärlöögiga seisu. Mõne minuti möödudes oli tablool juba nimekate vastaste eduseis, kui skoori tegi Bê Martins. Mõlemad meeskonnad jõudsid teisel kolmandikul veel vastaste väravat ohustada, kui Eesti poolelt sai paaril korral löögile Ragnar Rump ning Portugal kolistas taas väravaraame. Sihile jõudsid siiski taas portugallased, kui Léo Martinsi teine resultatiivne käärlöök leidis tee ristnurka.

Viimast kolmandikku alustas Portugal teravalt, kui lahtilöögist sai jala valgeks André Lourenço ning pool minutit hiljem tegi Lourenço seisuks juba 5:1. Eestil ei jagunud viimastel minutitel enam jaksu Portugaliga sammu pidada, kui oma kolmanda tabamuse sai kirja Léo Martins ning kahel korral oli täpne Miguel Pintado, vormistades viimasel sekundil Portugali 8:1 võidu.

Eesti on võistlustules uuesti juba laupäeval, 2. juulil, kui kell 17.00 on vastaseks Poola. Kohtumist näeb otsepildis Recast rakenduse või kodulehe kaudu (vajalik tasuta registreerimine).

Eesti kuulub A-divisjonis ühte alagruppi veel Šveitsi ja Prantsusmaaga, kellega minnakse vastamisi septembris Itaalias.

Pildil Rauno Nõmmiko. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee