24

05.2021

15:35

Naisjalgpallurid välismaal: Raadiku resultatiivne mäng aitas Ålandi võiduni

Möödunud nädalal käisid üle Euroopa väljakutel mitmed Eesti naisjalgpallurid ning Soomes näitas head resultatiivsust kaitsja Pille Raadik, kes aitas Åland Unitedi värava ja väravasööduga 2:0 võiduni HJK üle.

Kohtumise esimene tabamus sündis 23. minutil, kui Raadik leidis karistusala äärelt ilusa püstsööduga Mariana Jaleca, kes osavalt väravavahi üle mängis. Kaitsja oli ise resultatiivne 40. minutil, kui standardolukorra järel värava ees lahtiseks jäänud palli võrku lükkas. Teisel poolajal väravaid enam ei sündinud ja Åland sai kirja võidu. Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Signy Aarna vahetati sisse üleminutitel. Liigatabelis hoiab Åland 16 punktiga 2. kohta.

Ungari kõrgliigas teenisid Inna Zlidnis ja Ferencváros väärtusliku võidu, kui finaalseeria esimeses mängus alistati MTK 3:0. Avavärav sündis esimese poolaja lõpuminutitel, kui resultatiivne oli Fanny Vágó. Teine tabamus löödi teise poolaja alguses ning lõppskoor vormistati üleminutitel. Ungari meister selgub kahe võiduni peetavas finaalseerias ning teine kohtumine toimub 26. mail. Vajadusel ootab ees ka kolmas mäng, mis peetakse 30. mail.

Vlada Kubassova koduklubi Napoli kindlustas viimases voorus liigasse püsimajäämise, kui Roma naiskonnaga tehti 2:2 viik. Napoli jäi 61. minutiks kaheväravalisse kaotusseisu, kuid tänu Pia Rijsdijki ja Sarah Huchet’ väravatele oli lõpuvile kõlades tablool viik. Kubassova jälgis kohtumist varupingilt, kuid mänguaega viimases voorus ei teeninud. Napoli lõpetas hooaja 12 naiskonna konkurentsis 10. kohal ning edestas väljalangemistsooni jäänud San Marinot lõpuks kahe punktiga.

Gerli Israel ja Samanta Uueda said Bulgaaria kõrgliigas kirja täismängu, kui nende koduklubi Stara Zagora Lokomotiv viigistas 1:1 Baroccoga. Lokomotiv hoiab liigatabelis kolmandat kohta, lähimat jälitajat edestatakse 9 punktiga.

Getriin Strigin ja Karina Kork Austria kõrgliigas mänguaega ei teeninud, kui nende koduklubid vastamisi läksid. Innsbrucki Wacker asus avapoolajal kohtumist juhtima, kuid Korgi tööandja Vorderland vastas teisel poolajal kahe tabamusega ning sai lõpuks kirja 2:1 võidu. Mõlemad väravavahid teenisid mänguaega duubelnaiskondade eest, kui Vorderland teenis lausa 8:0 võidu. Kork tegi kaasa terve kohtumise, Strigin pidi trauma tõttu mängu pooleli jätma esimesel poolajal. Tabelis hoiab Vorderland hoiab 17 punktiga 6. kohta, Wacker jääb neist 7. kohal maha 4 punktiga.