07

08.2016

17:03

Naiste A-koondis jäi Balti turniiril neljandaks

Naiste koondis mängis täna oma viimase kohtumise Balti turniiril, kui nende vastaseks oli Leedu. Kuigi eestlannad suutsid kohtumist juhtima minna, tuli lõpuks leppida 1:1 viigiga ning turniiril saavutati neljas koht.

Esimesel poolajal ei õnnestunud kummalgi võistkonnal väravaid lüüa. Kui teisest poolajast oli mängitud vähem kui 10 minutit, suutis Eesti kohtumist juhtima minna, kui täpne oli Vlada Kubassova. Leedulaste ebaõnnestunud tagasisööt väravavahile andis Kubassovale võimaluse pall vastaste võrku lükata ning ründaja ei eksinud, tehes seisuks 1:0.

Pärast seda olid eestlannadel veelgi häid võimalusi, kuid kahjuks läksid löögid napilt üle või langesid Leedu väravavahi saagiks. 71. minutil viigistas Leedu mänguseisu, kui vastased kasutasid omakorda ära Eesti kaitsjate eksimuse ja lükkasid palli alumisse nurka.

Kolm minutit hiljem oli Leedul võimalus ka mängu juhtima minna, kui Imbi Hoop eksis väljatulekul ja pall põrkas ohtlikult eestlaste värava all. Õnneks ei saanud vastased jalga vahele ning pall veeres mõne meetri jagu postist mööda. Rohkem väravaid lüüa ei suudetud ning lõppseisuks 1:1.

Teises kohtumises alistasid Fääri saared 3:1 Läti ja teenisid tänu sellele tulemusele ühtlasi ka Balti turniiri võidu. Läti jäi 4 punktiga teisele kohale. Leedu ja Eesti teenisid võrdselt 2 punkti, kuid tänu paremale väravatevahele saavutas kolmanda koha Leedu ning eestlannad jäid neljandaks.

Eesti koosseis: 12-Imbi Hoop, 19-Liis Lepik, 10-Vlada Kubassova, 6-Anete Paulus, 14-Ragne Hindrimäe, 17-Eneli Vals (66. Kaire Palmaru), 18-Kethy Õunpuu, 5-Saskia Sonnberg, 13-Kristina Bannikova (79. Merily Toom), 21-Liisi Vink-Lainas, 7-Katrin Loo

Varus veel: 1-Getriin Strigin, 2-Liis Pello, 22-Sirje Roops, 16-Kelly Rosen, 3-Anett Vilipuu