13

02.2011

12:36

Naiste koondis alustas aastat 5:0 võiduga Lätis

Eesti naiste koondis alustas aastat Riias, kus alistati maavõistlusmängus kindlalt 5:0 Läti esindus. Tegemist oli Eesti naiste koondise kõigi aegade suurima võiduga võõral väljakul. Neutraalsel pinnal on teenitud ka 7:1 võit.

Avavärava lõi 30. minutil Liis Pello, eduseisu suurendas 33. minutil Eesti parim naisjalgpallur Anastassia Morkovkina ning viiv enne vaheaega lõi kolmanda värava Signy Aarna. Teisel kolmveerandtunnil lisas ühe tabamuse Aarna ning ühe Kaire Palmaru.

Eestlannade peatreener Keith Boanas andis mänguaega kõigile Riiga sõitnud mängijatele. Oma debüüdi koondises tegid Grete Ojala ja Liivi Sõrmus. Nüüd on Eesti naiste rahvuskoondises mänginud kokku 93 jalgpallurit.

Erinevatel põhjustel puudusid seekord rivistusest Katrin Loo, Anete Paulus, Aljona Sasova ja Geit Prants, kuid sellest hoolimata teeniti lõunanaabrite üle kindel võit.

"Naiskond tegi korraliku esituse," märkis Boanas. "Meil läks aega, et end käima saada, aga pärast esimest tabamust läks kõik hästi. Teisel poolajal tegime vahetusi ja andsime kõigile mänguaega."

Rahvusvaheline naiste maavõistlus 13. veebruaril Riias Olümpiakeskuse hallis:
kell 14:00 LÄTI - EESTI 0:5 (0:3)

Väravad: 30. Liis Pello, 33. Anastassia Morkovkina, 44., 50. Signy Aarna, 57. Kaire Palmaru
Hoiatused: -

Läti: 1-Nina Maksimova, 2-Diana Vanaga, 3-Kristina Petrikina, 7-Anna Propošina, 8-Karina Cveckovska, 10-Anastasija Rocane, 11-Eliza Spruntule, 13-Stella Jemeljanova, 14-Olga Ivanova, 16-Sintija Greiere, 17-Ieva Bidermane.
Varus: 18-Natalija Vihrova, 12-Enija Vaivode, 4-Laura Voltere, 5-Natalija Gromova, 6-Anastasija Metelica, 9-Sabine Kadirova, 15-Kristine Katajeva.

Eesti: 1-Elis Meetua (46. 12-Getter Laar), 3-Hannaliis Jaadla, 6-Heleri Saar (75. 5-Saskia Sonnberg), 4-Pille Raadik, 15-Inna Zlidnis (46. 13-Margarita Žernosekova), 2-Liis Emajõe (67. 16-Eneli Vals), 18-Kethy Õunpuu (46. 10-Kairi Himanen), 8-Kaire Palmaru, 14-Liis Pello (75. 19-Grete Ojala), 7-Anastassia Morkovkina, 9-Signy Aarna (72. 11-Liivi Sõrmus).
Varus: 12-Getter Laar, 13-Margarita Žernosekova, 16-Eneli Vals, 5-Saskia Sonnberg, 19-Grete Ojala, 11-Liivi Sõrmus, 10-Kairi Himanen.