23

02.2021

20:21

Naiste koondis jäi kindlalt alla Sloveeniale

Eesti naiste koondise jaoks lõppes EM-valikturniir Sportland Arenal, kus võõrustati Sloveenia naiskonda. Avapoolajal kauglöögist iluvärava löönud ja napilt enne poolajavilet karistuslöögist eduseisu suurendanud Sloveenia lõi lõpuks Eesti võrku üheksa vastuseta väravat.

Mängu esimesed 20 minutit olid üsna sündmustevaesed, kui mõlema naiskonna parimad võimalused avanesid nurgalöökidest. Külalised panid esmakordselt Getriin Strigini võimed proovile 21. minutil, kui pärast meie pallikaotust pääses vastane löögile, kuid väravavavaht oli ülesannete kõrgusel. Eestil avanes samuti seejärel võimalus, kui Kristiina Bannikova viis tsenderdusega palli karistusalasse, kuid vastane suutis olukorraga toime tulla.

Sloveenia asus mängu juhtima 31. minutil, kui taas andis Eesti naiskond palli õnnetult vastasele. Seejärel näitas oma kvaliteeti Dominika Conc, kes lõi suurepärase kauglöögi latist sisse. Avapoolaja teise värava eest hoolitses Mateja Zver, kelle kvaliteetne karistuslöök lendas üle müüri ja püüdmatult Strigini väravasse.

Teisel poolajal läksid külalised oma teed. Zver oli taas täpne 54. minutil, kui temani jõudis täpne sööt ja sloveenlanna tugevale löögile meil vastust polnud. Veidi enne tunni täitumist oli Eesti võrgus juba neljas pall, kui tsenderduse lõi peaga väravaks Ana Milovic.

Viienda värava lõi Sloveenia penaltist, kui vastane jõudis Eesti karistusalas kaitsjate vahele ja teda takistati määrustevastaselt. Striginil ei jäänud palju puudu, et penaltit tõrjuda, kuid Lara Prašnikari sooritus osutus siiski piisavalt heaks. 70. minutil oli vastasel õnne, sest ebaõnnestunud tsenderdus maandus Strigini värava esimeses postis, kui tabamuse sai enda nimele Milovic.

Eestlannad jäid hätta tsenderduste kaitsmisega, sest 74. minutil jõudis pall taas just tsenderdusest trahvikasti, kui selle realiseeris väravaks Zala Vindišar. Sama mängija suurendas Sloveenia eduseisu kolm minutit hiljem, kui suunas peaga väravasse nurgalöögist tulnud palli.

Kaks väravat sai täna õhtul kirja ka Prašnikar, kes lõi sloveenlannade üheksanda tabamuse 81. minutil.

Sloveenia teenis 18 punktiga meie valikgrupis kolmandaks, kui kümnest mängust võideti kuus. Meie grupi võitis täisedu 30 punkti teeninud Holland, kelle järel teenis 24 punktiga teise koha Venemaa. Kosovo oli kümne punktiga neljas ja Türgi viie punktiga viies. Eesti oli ühe viigipunktiga kuues.

„Mängisime kaitsefaasi esimesel poolajal hästi,” sõnas koondise peatreener Jarmo Matikainen vahetult pärast kohtumise lõpuvile. „Meil oli esimese värava eel võimalus puhastada, aga ma ei teinud seda. Me teadsime, kui hästi nad palli tagasi oskavad võita. Teise olukorra puhul ütleks, et olime kaitsnud hästi, aga kaks või kolm minutit see tase langes veidi ning neil õnnestus mängida pall liini taha ja teenida karistuslöök,” lisas ta.

„Teisel poolajal mängijad väsisid, tuli palju eksimusi. Aga me ei saa kaotada oma võitlusvaimu. 60-65 minutit oli see olemas, aga viimased 20 minutit olid vastase jaoks liiga lihtsad,” lausus peatreener.

„Tõesti, päris raskeks läks see kohtumise lõpp,” sõnas kohtumise järel Soccernet.ee otseülekandes koondise keskkaitsja Kristiina Tullus. „Esimene poolaeg olime minu arvates päris hästi mängus sees ja ei lasknud neil väga palju peale lüüa. Teine poolaeg oli täielik lagunemine. Võib-olla ei olnud me nii valmis ja ei olnud sellist põhja all.”

Valiksarja kokkuvõttes leidis Tullus rõõmu Kosovo vastu teenitud viigipunktist ja tõstis esile noorte mängijate kandade kinnitamise koondise koosseisus. „Kindlasti paljud uued ja noored mängijad said kogemuse mängida selliseid suuri mänge. Selle võiks siit kaasa võtta, et uutele mängudele vastu minna.”

Tänase mängu protokolli leiab SIIT. Tegemist oli edasilükatud kohtumisega, sest esialgu pidi mäng toimuma möödunud aasta 27. oktoobril. Toona jäi kohtumine ära Sloveenia koondise positiivsete koroonaproovide tõttu.