15

09.2016

23:04

Naiste koondis kaotas Inglismaale

Eesti pidas täna oma viimase mängu EM-valikturniiril, kui võõrsil mindi vastamisi maailma viienda naiskonna, Inglismaaga. Eesti pidi vastu võtma 5:0 kaotuse.

Inglannade surve oli tugev, kui juba esimesese kolme minuti jooksul suudeti teenida kolm nurgalööki. Mängu üheksandal minutil sündis ka värav, kui Danielle Carter pääses karistusalas löögile ning saatis palli alumisse nurka. Inglannad tegid teist korda skoori 13. minutil, kui esialgne löök tabas latti, kuid sealt tagasi põrkunud palli juures oli esimesena jaol Jill Scott, kes lükkas selle peaga sisse.

Neli minutit hiljem minutil tuli paremalt äärelt pall kasti ja kastis üksi seisnud Carter lõi paarilt meetrilt tühja väravasse oma teise ning kohtumise kolmanda värava.

Kui teisest poolajast oli mängitud 10 minutit, sai karistuslöögi järel taas kastis vabalt löögile Danielle Carter, kes lõi sellega oma kohtumise kolmanda värava. Ühtlasi tähendas see ka seda, et Carter sai kübaratrikiga hakkama mõlemas kohtumises Eesti vastu.

Mängu lisaminutitel määrati Eesti kahjuks ka penalt, kui Katrin Loo rikkus vastaste ründaja vastu reegleid. Üllatuslikul kombel sai selle olukorra eest kollase kaardi hoopis Liis Lepik.

Rohkem inglannade surve vilja ei kandnud ning kuigi kokku tehti 23 lööki, millest raamidesse läks 11, lõppes kohtumine seisuga 5:0.

Tänane kaotus jätab eestlannad selles valiksarjas punktideta ning viimase, viienda kohaga. Inglismaa on seitsme mänguga kogunud 19 punkti ning kohtub viimases mängus lähirivaal Belgiaga, et selgitada alagrupivõitja.

Eesti koosseis: 1-Getter Laar, 4-Pille Raadik, 5-Ragne Hindrimäe, 7-Katrin Loo, 8-Kaire Palmaru (57. Sasova), 9-Signy Aarna, 13-Kristina Bannikova (70. Kubassova), 15-Inna Zlidnis, 17-Eneli Vals (78. Toom), 18-Kethy Õunpuu, 19-Liis Lepik

Varus: Getriin Strigin, Aljona Sasova, Vlada Kubassova, Merily Toom, Lisette Tammik, Kelly Rosen, Ketlin Saar