05

08.2016

22:03

Naiste koondis kaotas Lätile (lisatud kommentaar)

Täna jätkusid mängud Balti turniiril, kui naiste A-koondis läks Riias Arkadija staadionil vastamisi Läti naiskonnaga. Eestlannad pidid tunnistama vastaste 2:0 paremust.

Läti läks kohtumist juhtima 16. minutil, kui Anete Paulus tõmbas kastis maha vastaste mängija ning kohtunik määras penalti. Paulus teenis sellest olukorrast ka kollase kaardi. Kuigi eestlaste väravavaht sai löögile näpud vahele, oli see siiski liiga tugev ja lendas paremasse nurka. Poolajapausile mindi lätlannade 2:0 eduseisul, kui vastased suutsid palli tuua üle meie kaitseliini ning Läti ründaja suutis selle saata väravavahile püüdmatult ristnurka. Teisel poolajal enam väravaid ei löödud ja mäng lõppeski võõrustajate 2:0 võiduga.

Debüüdi Eesti koondise eest tegid väravavaht Getriin Strigin ja poolkaitsja Liisi Vink-Lainas. Peatreener Keith Boanase sõnul ei oleks Strigin saanud midagi enamat teha, et vastaste väravaid ära hoida.

"Vastaste põhiline mänguplaan oli tuua pikki palle, võita need duellid ja loodetavasti saada meie kaitseliini selja taha. Pean tunnistama, et see töötas esimesel poolajal väga hästi ja viis ka mõlema väravani. Kõige pettumust valmistavam oli üldine sooritus esimesel poolajal. Liiga palju sööduvigu, allajäämine duellides ja aeglane reageerimine. Me ei tundnud ära olukordi millal vastaseid pressida ja mitte lasta neil pikka palli anda. Teisel poolajal me pigem domineerisime ja tabasime ka kahel korral latti, aga kahjuks ei õnnestunud lõplikult läbi murda," nentis Boanas.

Eesti koosseis: 1-Getriin Strigin, 19-Liis Lepik, 22-Sirje Roops (86. Saskia Sonnberg), 6-Anete Paulus, 2-Liis Pello (46. Ragne Hindrimäe), 10-Vlada Kubassova (84. Kelly Rosen), 18-Kethy Õunpuu (79. Anett Vilipuu), 8-Kaire Palmaru, 13-Kristina Bannikova (79. Liisi Vink-Lainas), 11-Merily Toom, 7-Katrin Loo

Varus veel: 12-Imbi Hoop, 17-Eneli Vals

Eile kohtusid eestlannad Fääri saarte esindusega ning vaatamata sellele, et esimesel poolajal mindi mängu 2:0 juhtima, tuli lõpuks ikkagi leppida 2:2 viigiga. Sama tulemusega lõppes ka eilne kohtumine Läti ja Leedu vahel. Täna kell 14:00 mängisid omavahel Fääri saared ja Leedu ning esmakordselt Balti turniiril osalev Fääri saarte koondis võitis kohtumise 1:0. Tabelis on neil kirjas 4 punkti nagu Lätilgi. Eestil ja Leedul on 1 punkt.