21

02.2023

17:17

Naiste koondis leppis maavõistluses Põhja-Makedooniaga viiki

Naiste koondis kohtus täna, 21. veebruaril Türgis peetud maavõistlusmängus Põhja-Makedooniaga, kus lõpptulemuseks vormistati 1:1 viik.

Mäng algas Eestile edukalt, sest vastased suudeti hästi surve alla panna. See omakorda juhtis esimese otsustava olukorrani, kui 18. minutil teeniti vastaste väravakastis penalti, ent Põhja-Makedoonia puurilukul õnnestus Lisette Tammiku löök kindlalt püüda. Sellele järgnes Eesti koondise tugev surve, mille tulemusel realiseeriti kohtumise esimene värav. Kohtumise 21. minutil saatis Tammik palli Jaanika Volkovi söödust võrku. Vaheajapausile mindi eestlase üheväravalises eduseisus.

Kuigi teist poolaega alustas paremini Eesti, jõudis vastane 60. minutil viigiväravani: Eesti kaitsjatel ei õnnestunud kontrarünnakut peatada ning Põhja-Makedoonia kapten Natasha Andonova tõstis palli Keiti Kruusmannile püüdmatult väravasse. Kuigi Eesti koondis oli palliga domineerivam pool, jäi vastase värava all realiseerimisest puudu ning võiduväravani naiskond ei jõudnud.

Eesti koondise peatreener Sirje Roops ütles pärast kohtumise lõpuvilet, et treeninglaager andis suurepärase alguse kogu aastale. „Kui tänasest kohtumisest rääkida, siis selles sai otsustavaks keskväljal toimunud surve. Tahtsime tänases kohtumises rohkem keskvälja kaudu palli äärte vahel vahetada, aga vastased püsisid kompaktselt koos ja see ei lasnud meil oma ülesandeid täielikult täide viia. Samas lõime kohtumises värava ja kogu laager tervikuna andis algavale hooajale hea alguse," rääkis Roops.

Naiste koondist ootavad aasta esimesed kodumängud ees kevadel, kui Sportland Arenal võõrustatakse 7. aprillil Maltat ja 11. aprillil Ukrainat. Eesti – Malta kohtumine on ühtlasi naiste koondist 106 mängus esindanud Signy Aarna lahkumismäng.