11

04.2023

21:14

Naiste koondis leppis maavõistlusmängus Ukraina paremusega

Eesti naiste koondis pidas täna, 11. aprillil maavõistluse Ukraina koondise vastu. Kodumängus mingi vastamisi maailma edetabeli 32. naiskonnaga, kus tuli tunnistasta vastaste nappi 1:0 paremust.

Esimene poolaeg algas 349 pealtvaataja silme ees võitluslikult, kuid Eesti jäi üsna kiirelt vastaste surve alla. Sellega tuldi kenasti toime, kui nii keskväljal kui oma värava ees klaariti järjepanu ohtlikke rünnakuid, mis ilmestas hästi kogu naiskonna isukust. Paraku sündis esimese poolaja lõpus vastaste esimene värav, kui 45. minutil leiti hea sööduga ründaja Olga Ovdiychukile. Oskusliku pöördega sai Ovdiychuk löögile ja viis Ukraina 1:0 juhtima.

Teist poolaega alustas Eesti vahetustega, kui väljakult lahkusid kapten Kairi Himanen ja keskväljamängija Jaanika Volkov. Nende asemel sekkusid mängu Grete Daut ja Renate-Ly Mehevets. Teisel poolajal tekitas Eestil oma mängu parima võimaluse, kui 64. minutil õnnestus Liisa Merisalul kasti murda ning seal end vastastest mööda konksutada, et paraku tabas pealelöök latti. Mängu domineeris siiski kindlalt Ukraina, kes tekitas Eesti karistusalas paksu pahandust, ent Sinisärgid olid kaitsetegevustes oma ülesannete kõrgusel ning rohkem väravaid kohtumises ei sündinud.

Napi kaotuse saanud Eesti naiste koondise kaaspeatreener Sirje Roops kinnitas, et vastase hea minek oli ootuspärane. Mäng oli täpselt selline, nagu me eeldasime: pidime palju kaitsetööd tegema ja suutma kontrarünnakutega ka endale midagi tekitada," rääkis Roops. Peatreeneri sõnul on naiskond kokkumängus teinud sammu edasi: Saame oma ülesannetest paremini aru ja mõistame üksteist ilma, et peaksime liialt selgitama, mida teha. Kaitseblokk püsis meil täna väga hästi, tööd on vaja teha veel üleminekutega, et me ei üllatuks, kui palli võidame. Kindlasti oli see mäng meie jaoks väga vajalik, et valmistada mängijaid ette selleks, mis meid septembris ees ootab," lisas Roops.

Eesti naiste koondist ootab juulis ees kaks kodumängu, kui 14. ja 17. juulil minnakse kodumurul vastamisi Iisraeli koondisega. Jalgpalliliit avalikustab pääsmete info esimesel võimalusel.