27

10.2021

00:16

Naiste koondis pidi tunnistama Walesi paremust

Eesti naiste koondis kohtus Cardiffis toimunud MM-valikmängus Walesiga ja jäi võõrustajatele alla 0:4.

Septembri lõpus Pärnu Rannastaadionil peetud kohtumises sündis Walesile 1:0 võidu toonud värav juba viiendal minutil. Ka sel korral alustas Wales kohtumist aktiivselt ja ähvardas varakult Eesti väravaluku lahti muukida. Mitmel korral käis pall ohtlikult Eesti värava eest läbi, kuid kodunaiskond ei suutnud otsustavalt pallile pead või jalga vastu panna.

Avapoolajal õnnestus Walesil teha raamidesse viis pealelööki, kuid sihile jõuti vaid korra. 27. minutil leidis võõrustajate kapten Sophie Ingle hea läbisööduga karistusalasse jooksnud Angharad Jamesi, kes pääses Karina Korgiga silmitsi ja lükkas palli kindlalt posti kõrvale. Walesi surve ei läinud pärast juhtväravat väiksemaks, kuid Eestil õnnestus hullemast pääseda.

Teist poolaega alustas Wales väga teravalt. Paremkaitsja Rhiannon Robertsi sööt jõudis kaitsjate selja taha jooksnud Helen Wardini ning 35-aastane ründaja realiseeris kindlalt. Võõrustajate eduseis suurenes 54. minutil. Korgist põrganud pallile jäi ette Natasha Harding, kellest see ka võrku lendas. Paaril korral õnnestus Eestil ka vastaste väljakupoolel elevust tekitada, kuid suuremat ohtu nendest olukordadest ei tekkinud. Kohtumise lõppseisu vormistas mängu viimasel üleminutil Ingle, kui sai jala valgeks individuaalselt meisterliku soorituse järel.

Mängu Cardiffi linnastaadionil jälgis Walesi naiste koondise rekordpublik, kui tribüünidel oli kohal 5455 pealtvaatajat. Varasemalt oli selleks numbriks 5053.

Kohtumist üle kandnud BBC nimetas mängu parimaks Eesti väravas seisnud Korgi, kes aitas mitmel korral oma tõrjetega skoori suurenemist ära hoida. Palli 80% ulatuses hoidnud kodunaiskond tegi raamidesse kokku 12 lööki.

Selle aastanumbri sees on Eesti naiste koondisel ees veel üks MM-valikmäng, kui 26. novembril kohtutakse võõrsil Sloveeniaga.