12

04.2022

23:13

Naiste koondis tunnistas Kreeka paremust

Eesti naiste koondisel tuli täna toimunud MM-valikmängus Kreeka vastu tunnistada võõrustajate 3:0 paremust.

Mäng algas võrdselt mõlemale poolele, kui juba 3. minutil oli Liisa Merisalul võimalus sooritada löök vastaste puuri suunas. Murrang toimus, kui 19. minutil haarasid kreeklannad initsiatiivi ja läksid mängu Veatriki Sarri tabamusest 1:0 juhtima. Esimesele poolajale lisas peakohtunik Simona Ghisletta ühe minuti.

Teine poolaeg algas vahetusteta. 48. minutil õnnestus võõrustajatel Koggouli väravast kohtumist 2:0 juhtima minna. Sama mängija lõi kaks väravat ka kolm päeva tagasi Eestis toimunud mängus. Mängu viimane värav sündis 74. minutil, kui kreeklannade poolt oli täpne Pouliou. Eesti tegi mängus kokku kaks vahetust, kui 69. minutil võeti mängust välja Merily Toom ja tema asemel tuli mängu Grete Daut ning 79. minutil lahkus mängust Maarja Saulep ja sekkus Emma Treiberg. Kokku sooritas Eesti üheksa karistuslööki vastukaaluks Kreeka viiele.

Peatreeneri Anastassia Morkovkina sõnul said mängus saatuslikuks üks ühele olukorrad. “Jäime täna alla pisidetailide poolest. Kõik mängijad andsid väljakul maksimumi, meil tekkisid mängus väga head võimalused. Lõppseis ei kajasta mängupilti, mida nägime. Kaks mängu Kreekaga on hea start aastale ja igaüks koondisest saab aru, et mängude võitmiseks peame juurde panema,” rääkis Morkovkina.

Naiste koondise järgmine ametlik kohtumine toimub 28. juunil Eestis, kui MM-valikmängus on vastaseks Kasahstan.